SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

GPW: duże wzrosty wszystkich indeksów

Większy optymizm na giełdach amerykańskich umożliwił w poniedziałek silne odbicie na warszawskim parkiecie. Analitycy uważają, że to czy będzie ono trwałe, również zależy od Ameryki. Tymczasem w tym tygodniu obroty na GPW będą niższe ze względu na krótszy tydzień pracy.

GPW: duże wzrosty wszystkich indeksów

"Wzrosty w Warszawie to efekt lepszych nastrojów w USA, ale ich rozmiar i tak robi wrażenie" - powiedział analityk DM BZWBK Tomasz Jerzyk.

"Teraz wszystko zależy od USA. Interwencje przeprowadzone przez Fed przywróciły równowagę na rynku, ale wydaje się, że początkowy entuzjazm topnieje. Mimo to otwarcie było na plus" - ocenia Jerzyk. Na otwarciu indeksu Dow Jones Industrial Average zyskał 0,0597%. Innym czynnikiem, który będzie miał wpływ na indeksy jest kulminacja sezonu wyników. Dziś jedyną spółką z indeksu WIG20, która traciła był Lotos. Spółka paliwowa przedstawiła wyniki, które rozczarowały rynek, ale na razie większość firm pokazuje dobre raporty. Akcje PKN Orlen podskoczyły w poniedziałek o 3,77%, a PGNiG o 2,16%.

Negatywnym bohaterem dnia był Elektrim. Jego akcje straciły 17,22%, po tym jak zarząd spółki złożył w piątek wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości z możliwością porozumienia z wierzycielami.

Pomimo tego, że na rynku dzieje się dużo, średnie dzienne obroty w tym tygodniu będą prawdopodobnie niższe niż zwykle ze względu na krótszy tydzień pracy.

W poniedziałek indeks WIG20 zyskał 2,81% wartości i osiągnął 3.557,95 pkt. WIG osiągnął na zakończenie sesji poziom 59.707,66 pkt, co oznacza wzrost o 2,25%. Obroty wyniosły 1,414 mld zł.

  • Więcej informacji:
  • GPW
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GPW: duże wzrosty wszystkich indeksów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl