SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GPW liczy na 30 debiutów na rynku głównym w 2008 r.

Na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie możezadebiutować 30 spółek w całym 2008 r., wynika z wypowiedzi prezesaLudwika Sobolewskiego.

GPW liczy na 30 debiutów na rynku głównym w 2008 r.

"Liczę, że dociągniemy do mniej więcej 30 spółek i obronimynaszą wysoką pozycję wśród europejskich giełd" - powiedziałSobolewski w wywiadzie dla radia PiN.

Od początku roku na głównym rynku GPW zadebiutowały akcje 26spółek. Ostatnim debiutantem był Centrozap, który nie przeprowadziłoferty publicznej.

Na początku roku Sobolewski informował, że liczy na ok. 70debiutów na rynku głównym. Jednak, w rezultacie kryzysu na rynkachfinansowych, część spółek przełożyła oferty publiczne, lub z nichzrezygnowała. W ostatnich dniach od ofert odstąpiły m.in.Pol-Inowex, Kopahaus i Trimtab. Znacząco może opóźnić się planowanydebiut Enei, która w środę może opublikować prospekt emisyjny, choćpoczątkowo miała to zrobić już we wrześniu.

Na alternatywnym rynku NewConnect zadebiutowało do tej pory w2008 r. 49 spółek. Ostatnią była czeska spółka Photon Energy.

  • Więcej informacji:
  • GPW
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GPW liczy na 30 debiutów na rynku głównym w 2008 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl