SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GPW rozpoczęła luty od kontynuacji spadków

Główne indeksy warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowychzakończyły poniedziałek na sporych minusach, które jednak zostałyosiągnięte przy bardzo niskich obrotach.

GPW rozpoczęła luty od kontynuacji spadków

"Początek nowego tygodnia i nowego miesiąca nie przyniósł żadnejdobrej nowiny. Od rana warszawski parkiet silnie spadał, a w miaręupływu czasu było coraz gorzej. WIG20 tracił od rana już 2,5 proc.i dotarł do poziomu 1550 pkt. Spośród największych spółek wszystkietraciły na wartości, a najsilniej indeks ciągnęły w dół Pekao iOrlen. Nawet małe obroty nie umniejszały skali spadków. Już wpołowie dnia giełda wyznaczała nowe minima tegoroczne iniebezpiecznie blisko znaleźliśmy się minimów całej bessy" -poinformował analityk A-Z Finanse Paweł Cymcyk.

W drugiej części sesji nastroje nadal pozostawały bardzozłe.

"Wzorując się na spadkach z niemieckiego parkietu WIG20kontynuował przecenę i tracił ponad 4 proc. Szansa na szybkie idynamiczne wybicie prysła zaraz po ogłoszeniu danych z USA. WydatkiAmerykanów spadły w grudniu o 1 proc. i był to już szósty z rzęduspadek. Przychody obywateli USA również się zmniejszyły, alenieznacznie. Słabo prezentował się też sektor produkcyjny wStanach.
Indeks ISM - produkcja opisujący prognozy firm produkcyjnych jestnajniższy od 1980 roku. Mimo, że produkcja stanowi tylko 20 proc.gospodarki USA to obraz jest klarowny. Każdy wszędzie widzirecesję" - podsumował Cymcyk.

W najgorszym momencie sesji warszawski indeks blue chipów tracił4,5% wartości, ale w końcówce udało się odrobić część strat.Ostatecznie w poniedziałek WIG 20 spadł o 3,91% do 1532,55 pkt, aWIG o 3,15% do 23 908,36 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły ok.640 mln zł.

  • Więcej informacji:
  • GPW
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GPW rozpoczęła luty od kontynuacji spadków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl