SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

GPW wycofała Grupę Onet.pl z obrotu

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wycofał Grupę Onet.pl z obrotu giełdowego na wniosek zarządu spółki.

Podał Onet.pl w komunikacie.

„3 listopada 2006 r. zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA podjął uchwałę nr 448/2006, na podstawie której postanowił wykluczyć z obrotu giełdowego akcje spółki” – podano w komunikacie.

„Uchwała zarządu Giełdy została podjęta na wniosek zarządu spółki […] i weszła w życie z dniem jej podjęcia” – czytamy dalej.

O planach wycofania grupy Onet.pl z obrotu informowała już w maju spółka TVN, która obecnie posiada 100% akcji właściciela portalu Onet.pl

W końcu października TVN kupił w ramach przymusowego wykupu akcji wszystkie nieposiadane wcześniej walory Grupy Onet, a więc 186.545 akcji spółki, czyli 2,32 % kapitału spółki. Wcześniej TVN ogłosił wezwanie na akcje spółki po cenie 165 zł za sztukę.

Przed ogłoszeniem wezwania w sierpniu TVN kupił 100% udziałów spółki Grupa Onet Poland Holding, spółki posiadającej 82,3% akcji Grupy Onet.pl, płacąc za ten pakiet 1,093 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GPW wycofała Grupę Onet.pl z obrotu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl