SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa Abstra opuszcza sieć Lifetube, stawia na produkcję treści bez pośredników

AbstrachujeTV wraz z sześcioma kanałami z Grupy Abstra opuszczają sieć partnerską LifeTube. Stawiają na produkcję treści wideo we własnym zakresie. - Przyszedł czas, by się usamodzielnić i stać się niezależnym podmiotem, który zmieni wizerunek YouTubera z amatora biegającego z kamerą w ręce, na profesjonalnego producenta krótkich filmów - mówi Rafał Masny z Grupy Abstra.

twórcy AbstrachujeTV Article

Grupa Abstra zrezygnowała z usług sieci partnerskiej Lifetube. Jak tłumaczy Rafał Masny, współwłaściciel Grupy Abstra, decyzja podyktowana jest potrzebą tworzenia filmów na YouTube bez udziału pośredników, jakimi dziś są sieci MCN (Multi-Channel Network).

- Decyzja dojrzewała w nas długo, tak samo jak każdy z kanałów grupy. MCN może być świetnym inkubatorem, jednak nie działa tak dobrze w przypadku największych twórców, a już na pewno nie grup. W branży marketingowej bardzo istotne są relacje i praca kreatywna z agencją lub domem mediowym. Brak pośrednictwa po prostu te działania przyspieszy. Przyszedł czas, by się usamodzielnić i stać się niezależnym podmiotem, który zmieni wizerunek YouTubera z amatora biegającego z kamerą w ręce, na profesjonalnego producenta krótkich filmów – mówi Rafał Masny.

Obecnie głównym celem Grupy Abstra jest kreowanie i produkcja nowych kanałów. Firma pozyskała niedawno inwestorów, wśród których są byli właściciele Legii Warszawa - Bogusław Leśnodorski i Maciej Wandzel.

W portfolio Grupy Abstra znajdują się kanały Abstrachuje.Tv, Abstrachuje.Tv Plus, Nieprzygotowani, Dla Pieniędzy, To już jutro (prowadzony przez Rafała Masnego). Twórcy kanału Abstrachuje – Cezary Jóźwik, Robert Pasut i Rafał Masny – inwestują także w branże gastronomiczną, odzieżową (marka Abstarwear) i klub rozrywkowy Bal.  

Kanał Abstrachuje.tv jest także jednym z najpopularniejszych kanałów na polskim Facebooku. Ma ponad 2,8 mln subskrypcji na YouTube. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Abstra opuszcza sieć Lifetube, stawia na produkcję treści bez pośredników

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
No i słusznie
Po co się dzielić kasą z LifeTube? Byliście lokomotywą kanału, teraz nie został tam już chyba nikt znany.
26 11
odpowiedź
User
sdf
Nie widziałem ani jednego ich filmu, choć Youtube wciska ich na chama gdzie się dan.
21 22
odpowiedź
User
Czas zaorać pośredników
dobry krok
23 10
odpowiedź
User
R2D2
Nie widziałem ani jednego ich filmu, choć Youtube wciska ich na chama gdzie się dan.

Można być ignorantem, to nie jest zakazane, ale żeby się tym od razu chwalić...
20 18
odpowiedź
User
bnmf
Ich kontent to dno dla idiotów.

PS Sushi Bar bidokom nie wypalił ludzie się śmiali, nikt nie przychodził. Tacy byznesmeni :P
24 11
odpowiedź