SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa Biotonu poprawiła zysk

Zysk skonsolidowany Biotonu wzrósł po pierwszym półroczu o 88 proc. do 16 mln zł - wynika z raportu kwartalnego spółki.

Przychody producenta insuliny zwiększyły się o 40 proc. do 96 mln zł. Przed rokiem przychody i zysk netto wyniosły odpowiednio 68,5 i 4,1 mln zł.

Jednocześnie zobowiązania grupy zwiększyły się ponad czterokrotnie z 69 do 304 mln zł

Zysk jednostkowy polskiej spółki biotechnologicznej po pierwszym półroczu wzrósł o 188 proc. do 19,7 mln zł. Przed rokiem było to 6,8 mln zł. Równocześnie przychody spółki wzrosły z 63,3 do 90,9 mln zł, co daje 43 proc. poprawę.

W samym drugim kwartale przychody spółki zwiększyły się do 47,4 mln zł z 40 mln zł, a zysk netto poprawił o 70 proc. i wyniósł 11,5 mln zł wobec 6,8 przed rokiem.

Sprawozdanie skonsolidowane zostało przygotowane według zasad MSSF w oparciu o wyniki Biotonu i grupy SciGen, w której Bioton posiada 90,54 proc. udziałów. Pełny raport dostępny jest » tutaj.

Głównym akcjonariuszem Biotonu jest spółka Ryszarda Krauze – Prokom Investments posiadająca 40,39 proc. kapitału. Instytut Biotechnologii jest właścicielem 9,6 proc. akcji, a fundusz Nihonswi ma 7,38 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Biotonu poprawiła zysk

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl