SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa K2 negocjuje z inwestorem branżowym sprzedaż części biznesu reklamowego, z wyższymi wpływami i mniejszą stratą

Grupa K2 zaczęła negocjacje na wyłączność z inwestorem branżowym dotyczące sprzedaży części aktywów jej segmentu agencyjnego i mediowego, w tym udziałów w spółkach K2.pl, SKA, K2 TM, K2 Media, K2 Search i Agencja k2.pl. W pierwszym kwartale br. zanotowała wyższe wpływy i mniejszą stratę netto niż rok wcześniej

Tomasz Tomczyk, prezes Grupy K2Article

W komunikacie giełdowym Grupa K2 poinformowała, że porozumienie z inwestorem dotyczy prowadzenia poufnych negocjacji na wyłączność przez 45 dni.

- W trakcie negocjacji Strony ustalą, zarówno parametry ewentualnej Transakcji, jak i treść dokumentów, na podstawie których Transakcja zostanie zrealizowana. Przedmiotowe porozumienie nie zobowiązuje żadnej ze Stron do dokonania Transakcji i każda z nich jest uprawniona do przerwania negocjacji w każdej chwili - zaznaczono w komunikacie.

Pod koniec kwietnia br. Grupa K2 porozumiała się z Trigon Investment Banking w sprawie współpracy przy poszukiwaniu inwestora strategicznego dla jej segmentu infrastrukturalnego obejmującego m.in. spółkę Oktawave.

Grupa K2 negocjowała już z inwestorami w ub.r.

Z potencjalnymi inwestorami firma prowadziła już rozmowy jesienią ub.r., ale nie osiągnięto porozumienia. Zapowiedziała wtedy, że będzie szukać inwestorów strategicznych także w br. Kolejne negocjacje, dotyczące jej segmentu agencyjnego i mediowego, rozpoczęto już w grudniu ub.r.

W listopadzie ub.r. Grupa K2 zaczęła restrukturyzację mającą obniżyć koszty stałe działalności firmy. Oprócz spółek K2 (to jednostka dominująca całej grupy), K2 Media, K2 Search, K2.pl, K2 TM i Oktawave należą do niej w całości agencje S3, Good i Fabrity.

W całym ub.r. Grupa K2 zanotowała 94,37 mln zł przychodów ze sprzedaży i 417 tys. zł zysku netto. W segmencie agencyjnym miała 44,2 mln zł wpływów ze sprzedaży i 1,85 mln zł zysku EBITDA, w segmencie mediowym - 37,54 mln zł wpływów i 1,18 mln zysku EBITDA, w segmencie infrastrukturalnym - 11,77 mln zł wpływów i 1,93 mln zł zysku EBITDA, a w segmencie IT - 9,75 mln zł wpływów i 518 tys. zł EBITDA. Do tego doszły wyłączenia obniżające przychody o 9,89 mln zł.

Wzrosły wpływy i zmalała strata firmy

W środę Grupa K2 podała swoje szacunkowe wyniki finansowe z pierwszego kwartału br. Zanotowała 24,8 mln zł wpływów ze sprzedaży, o 29,8 proc. więcej niż rok wcześniej, kiedy wyniosły one 19,1 mln zł. Wynik EBITDA firmy wzrósł z 0,1 mln zł straty do 1,6 mln zł zysku, a strata netto zmalała z 1 mln zł do 0,1 mln zł.

Zarząd Grupy K2 podkreślił, że te wyniki przekroczyły jego oczekiwania i "dają one relatywnie dobrą bazę do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników za cały 2017 rok".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa K2 negocjuje z inwestorem branżowym sprzedaż części biznesu reklamowego, z wyższymi wpływami i mniejszą stratą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl