SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Kościuszko Polskie Jadło idzie na giełdę

Grupa Kościuszko Polskie Jadło, producent wyrobów gotowych, prowadząca także sieć restauracji, zamierza jeszcze w 2007 roku wejść na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie i przeprowadzić emisję nowych akcji.

Poinformowała firma w poniedziałek.

Kapitał uzyskany ze sprzedaży akcji ma zostać przeznaczony na rozwój własnych sieci restauracji sektora premium, jak również nowego konceptu fast-food Ready&Go pit-stop bar, a także poszerzenie działalności wytwórczo-handlowej prowadzonej pod marką Polskie Jadło.

"Jesteśmy bardzo prężnie rozwijającą się Grupą. Na początku czerwca br. będziemy dysponować łączną ilością dziesięciu obiektów gastronomicznych, pięć punktów Ready&Go oraz pięć restauracji z sektora Premium (…). W roku następnym ilość posiadanych placówek gastronomicznych przez Grupę wielokrotnie wzrośnie, tym bardziej, że od kwietnia 2008 roku będziemy rozwijać restauracje typu Polskie Jadło" - powiedział Jan Kościuszko, prezes grupy cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że firma działa również w tak zwanym sektorze "uruchomień" polegającym na organizacji i odsprzedaży gotowych i funkcjonujących restauracji bądź sieci. "Tę część biznesu także chcemy mocno rozwinąć"- dodał.

Według niego środki uzyskane z giełdy spółka zamierza w całości przeznaczyć na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój firmy.

Grupa Kościuszko w kwietniu 2006 roku odsprzedała spółce Sfinks Polska SA sieć sześciu restauracji wraz z marką Chłopskie Jadło za kwotę 27 mln złotych. Do czerwca 2007 potencjał gastronomiczny firmy ma zostać odbudowany z nadwyżką.

"Obecnie działają już 3 restauracje premium pod markami Polskie Jadło, Kuchnia Polska i Ościenne oraz Łowcy Smaków, a dalsze dwie uruchomione zostaną w czerwcu 2007"- czytamy w komunikacie.

Dodatkowo otwarte zostały już dwa pit-stop bary Ready&Go, a następne dwa czynne będą od pierwszego czerwca br. "Ponadto przygotowany i wdrożony zostanie także projekt pilotażowy z Ready&Go typu mobile, podała spółka.

Pod marką Polskie Jadło Grupa sprzedaje także wyroby gotowe, których produkcja odbywa się na zlecenie firmy według ściśle ustalonych receptur i z nadzorem procesu technologicznego. Produkty dostępne są w większych sieciach hipermarketów na terenie całego kraju.

W 2007 roku Grupa Kościuszko Polskie Jadło skoncentruje się na zagospodarowaniu lokalizacji w Krakowie. Natomiast w roku 2008 po zakończeniu inwestycji krakowskich nastąpi rozwój ogólnopolskiej sieci premium pod marką Polskie Jadło na poziomie 4-6 placówek rocznie.

"Jednak najbardziej liczną część Grupy stanowić będą punkty Ready&Go pit-stop bar, docelowo 80 placówek"- głosi komunikat.

Firma szacuje swój zysk na 3,5 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Kościuszko Polskie Jadło idzie na giełdę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl