SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa TVN miała 79,3-129,7 mln zł zysku netto

Spółka telewizyjna TVN mogła w IV kw. 2006 roku zanotować od 79,3 mln zł do 129,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy konsensusie na poziomie 100,8 mln zł i wobec 67,6 mln zł zysku zanotowanego rok wcześniej.

Prognozują analitycy.

Analitycy z pięciu domów maklerskich uwzględnionych w analizie szacują, że TVN mógł w IV kwartale osiągnąć skonsolidowany zysk operacyjny w wysokości od 111,9 do 142,3 mln zł, przy średniej na poziomie 122,2 mln zł w porównaniu do 90,8 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody grupy w czwartym kwartale wyniosły, zdaniem analityków, od 355 do 398,8 mln zł przy konsensusie na poziomie 372,8 mln zł wobec 275 mln zł w analogicznym okresie 2005 roku.

TVN opublikuje wyniki za czwarty kwartał w środę, 21 lutego.

Według analityków Deutsche Banku TVN wypełni prognozę na 2006 rok zakładającą wzrost przychodów rok do roku o 29-32% oraz marżę EBITDA na poziomie przynajmniej 33%.

"Spodziewamy się, że wysoki bliski 30% wzrost przychodów utrzymał się w końcówce zeszłego roku biorąc pod uwagę szybki wzrost rynku reklamowego" - czytamy w raporcie Deutsche Banku.

W ocenie Deutsche Banku, dobre wyniki za IV kwartał są już zdyskontowane przez rynek i nie wpłyną na wzrost kursu telewizyjnej spółki.

Natomiast w ocenie Sobiesława Pająka, analityka z Centralnemu Domu Maklerskiego Pekao SA, gdyby wyniki były zgodne z jego oczekiwaniami, mogłoby to oznaczać lekko pozytywną reakcję kursu akcji spółki. Analityk CDM spodziewa się, że TVN wypracuje w IV kwartale 122,4 mln zł zysku netto, 124 mln zł zysku operacyjnego oraz 374,9 mln zł przychodów.

"Wydaje mi się, że wyniki TVN za IV kwartał będą rewelacyjne. Po stronie przychodowej mamy kapitalne wyniki oglądalności TVN w czwartym kwartale i konsolidację grupy Onet. Poza tym korzystnie na poziom zysk netto wpłynie umocnienie złotego do euro i dolara w IV kwartale. Koszty zagranicznego programmingu są denominowane w dolarach, a dług spółki w euro" - powiedział Pająk.

Po odnotowaniu gorszych od oczekiwanych przez rynek wyników za III kw. wiceprezes spółki Karen Burgess zapowiadała w listopadzie, że TVN osiągnie "wyjątkowo dobre" wyniki w IV kw. wnioskując po bardzo dobrych danych o oglądalności za październik.

TVN miał także dobre wyniki oglądalności w listopadzie i grudniu. W listopadzie telewizja zwiększyła oglądalność do 18,2% z 16,9% rok wcześniej. W grudniu zeszłego roku TVN zwiększył oglądalność do 16,7% z 15,9 % rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa TVN miała 79,3-129,7 mln zł zysku netto

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl