SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa Wirtualna Polska przed Onetem i RASP, w dół strony TVP i ZPR Media

W lipcu br. Grupa Wirtualna Polska utrzymała się na pozycji lidera zasięgowego wśród polskich wydawców internetowych, choć jej przewaga nad Grupą Onet-RASP nieco zmalała. Na czele są niezmiennie Google, Facebook i YouTube, a w skali miesiąca sporo straciły strony Telewizji Polskiej i ZPR Media.

Article

Strony Google w lipcu br. odwiedziło 23,77 mln użytkowników, czyli 95,3 proc. wszystkich polskich internautów, o 110,2 tys. więcej niż w czerwcu - wynika z danych Megapanelu PBI/Gemius. Facebook stracił natomiast w skali miesiąca 75,9 tys. odwiedzających, a YouTube zyskał 268,2 tys.

Na pozycji lidera wśród polskich wydawców znów znalazła się Grupa Wirtualna Polska, która wskoczyła na to miejsce po kilkumiesięcznej przerwie w czerwcu br., m.in. dzięki przejęciu serwisów Open.fm, Polskastacja.pl i Grupy NextWeb Media. Przy czym liczba użytkowników Grupy WP zmalała w porównaniu z czerwcem o 82,7 tys., a Grupa Onet-RASP zyskała ich 140,4 tys., więc różnica między wydawcami zmalała do 189,3 tys.

Porównywanie tych wyników rok do roku jest mało miarodajne, ponieważ od wyników z maja br. statystyki Megapanelu są oparte na wyższych szacunkach łącznej liczby polskich internautów, w efekcie czego liczba użytkowników większości serwisów z kwietnia na maj wzrosła o kilkanaście proc.


Wśród czołowych polskich wydawców, których strony są objęte w Megapanelu audytem site-centric, Grupa WP i Grupa Onet-RASP mają mniej więcej milion użytkowników więcej niż Grupa Allegro-GG, a kolejne miejsca zajmują - mające też po kilkanaście milionów odwiedzających - Grupa Interia.pl, Grupa Gazeta.pl i Grupa Polska Press.

Z miesiąca na miesiąc spore spadki liczby użytkowników zanotowały witryny Grupy TVP (o 468,5 tys.), Grupy Gazetaprawna.pl (o 288,2 tys.), Grupy ZPR Media (o 263,4 tys. użytkowników) i Grupy Demotywatory.pl (o 235,6 tys.). Natomiast strony Grupy TVN zyskały 152,5 tys. użytkowników, a Grupy Cyfrowy Polsat - 122,5 tys.


Serwis Google.com odwiedziło 23,36 mln użytkowników, czyli 93,7 proc. wszystkich polskich internautów, po wzroście o 252,3 tys. w skali miesiąca. Ponad 20 mln odwiedzających miał też Facebook.

Kolejnych sześć serwisów zanotowało po kilkanaście milionów użytkowników, w porównaniu z czerwcem najwięcej zyskały YouTube i Google.pl (po 268 tys.), a sporo straciły WP.pl (234,3 tys.) i Wikipedia.pl (789,9 tys.).

W dalszej części zestawienia wzrost o 1,29 mln użytkowników zanotowało Adobe.com, a spadek aż o 5,08 mln - Mozilla.org.

Pozostałe wyniki na drugiej podstronie

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Wirtualna Polska przed Onetem i RASP, w dół strony TVP i ZPR Media

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
brawo WP!!!
8 17
odpowiedź
User
Jagan
Panie Gebels, kogo Pan teraz za to zwolni ?! No przecież nie siebie, bo jest Pan "świetny".
12 8
odpowiedź
User
Grosik dla stażysty
Zwolnia raczej w wp i zatrudnia tanich stażystów, przecież można być liderem za grosze.
15 8
odpowiedź
User
qwertyuio
ZPR spadek :) tam przy sterach jest za duży beton żeby sie internetem zajmować
10 8
odpowiedź
User
pavv
Ile razy można robić durnowate porównania i porównując np. Mozillę do Allegro, Youtube i Onet? To tak jakby porównywać sprzedaż cegieł do sprzedaży mleka!
11 8
odpowiedź