SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa WP z 30-osobowym studiem zapowiada kolejne programy wideo

Grupa Wirtualna Polska w najbliższym czasie rozpocznie 12 nowych programów wideo. Tak jak inne treści wideo będą one realizowane w uruchomionym niedawno studiu, w którym pracuje ponad 30 osób. - W lutym materiały własne stanowiły już 20 proc. wszystkich odtworzeń wideo w naszych serwisach - informuje Jacek Amsterdamski, dyrektor działu wideo w Grupie WP.

Jacek Amsterdamski Article

Jak informowaliśmy przed tygodniem, w styczniu i lutym na stronach Wirtualnej Polski zadebiutowało osiem codziennych fleszy informacyjnych: sześć z cyklu „#Dziejesiew…”, a także „No Co Ty” i prognoza pogody (więcej na ten temat).

Grupa WP zapowiada, że to nie koniec nowych programów wideo. W ostatnich dniach rozpoczęto cykl „Statistica” (prezentujący różne wydarzenia i zjawiska społeczne, gospodarcze i polityczne w świetle danych statystycznych), a w najbliższym czasie pojawi się 12 nowych cykli, m.in. magazyn historyczny prof. Antoniego Dudka oraz autorski program Michała Kołodziejczyka, redaktora naczelnego serwisów sportowych Grupy WP.

- Realizujemy nie tylko formaty studyjne: informacyjne, publicystyczne, rozrywkowe. Znakomita część naszych produkcji to relacje reporterskie, w ciągu miesiąca powstaje ich kilkadziesiąt - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Amsterdamski, dyrektor obszaru wideo w Grupie WP. - W lutym materiały własne stanowiły już 20 proc. wszystkich odtworzeń wideo w naszych serwisach - dodaje.

Wszystkie programy wideo są realizowane w uruchomionym niedawno studio telewizyjnym. W ostatnim czasie nawiązana została współpraca z ponad 30 osobami: prezenterami, montażystami, operatorami i producentami. Cały zespół pracuje w ramach nowego systemu producenckiego.

- Wszystkie te zmiany pozwoliły nam tylko w styczniu, przed oficjalnym startem studia telewizyjnego w Warszawie, zrealizować ponad 330 materiałów - opisuje Jarosław Grabowski, VP media product w Grupie WP. - Chcemy, by oglądalność naszych autorskich realizacji wideo przekroczyła 25 mln odtworzeń miesięcznie - zapowiada.

Jednocześnie zmieniła się strategia wydawnicza Grupy WP w zakresie wideo. W ub.r., wraz z odejściem z firmy wieloletniego szefa działu autorskich treści wideo Łukasza Skalika (więcej o tym) zrezygnowano z serwisu Tosiewytnie.pl zawierającego głównie klipy rozrywkowe, humorystyczne. Obecnie wydawca chce w treściach wideo odzwierciedlać szeroki zakres tematyczny wszystkich swoich serwisów.

- Stawiamy na autorskie treści wideo wysokiej jakości - podkreśla Jacek Amsterdamski. - Trudno zatem mówić o zmianie strategii w tym zakresie, ponieważ konsekwentnie realizujemy założone plany. Jedyna różnica polega na tym, że Wirtualna Polska wcześniej produkowała przede wszystkim lekkie, rozrywkowe materiały wideo, natomiast obecnie poszerzyliśmy spektrum obszarów tematycznych o wszystkie dziedziny, których dotyczą najważniejsze serwisy Grupy WP - zaznacza.

Efektem ma być m.in. wzrost wpływów z reklam wideo emitowanych przy materiałach w formie pre-rolli. Ponadto Wirtualna Polska oferuje marketerom product placement i sponsoring, a studio telewizyjne może realizować dla klientów spoty i seriale. - Do dyspozycji naszych redakcji, ale też naszych llientów, oprócz studia i jego doświadczonego zespołu, są zaawansowany system postprodukcji, sprzęt do wielokamerowej realizacji poza studiem oraz sprzęt do transmisji obrazu - wylicza Jacek Amsterdamski.

W grudniu ub.r. strony Grupy WP zanotowały 15,63 mln użytkowników i 4,55 mld odsłon, a sam portal WP.pl - 11,59 mln użytkowników i 2,75 mld odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa WP z 30-osobowym studiem zapowiada kolejne programy wideo

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To ja
Jacek, wymyślisz choć jeden nowy format, czy wszytko będziesz chciał pociągnąć w modelu Xero?
35 12
odpowiedź
User
pix.el
Jacek,
powodzenia !
Wideo WP w bardzo dobrych rękach.
17 14
odpowiedź
User
J
flesze flesze flesze... Nie robiłeś tego samego przypadkiem w Onecie?
20 11
odpowiedź
User
mix
Z 30 metrowym studiem to tak ale z 30 osobowym studiem to jakas kpina jezykowa
17 10
odpowiedź
User
Adam
Jacek jak zwykle robi xero, na szybko bo szefostwo czegoś chce, formaty robione na szybko bez pomyslu, flesze Jacek to już gdzieś było...i może warto inwestować w szkolenie bo to studio masakrycznie wygląda.
22 11
odpowiedź