SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grzegorz Hajdarowicz „Hieną Roku 2013”?

SDP nominowało właśnie Grzegorza Hajdarowicza do „Hieny Roku 2013”. Jako powód podano pozbawienie przez Gremi Media opieki prawnej Tomasza Wróblewskiego, Cezarego Gmyza i Pawła Lisickiego.

Grzegorz Hajdarowicz „Hieną Roku 2013”?

Zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich stwierdził w oficjalnym oświadczeniu, przesłanym w czwartek do redakcji Wirtualnemedia.pl, że nominuje Hajdarowicza do „Hieny Roku” za „pozbawienie opieki prawnej dziennikarzy wydawanych przez niego tytułów, w sprawach dotyczących okresu ich pracy w jego wydawnictwach”. - W ten sposób wszyscy dziennikarze otrzymują sygnał, że nie mogą liczyć na wsparcie ze strony wydawcy nawet wówczas, gdy na rzecz jego tytułu podejmują najtrudniejsze społeczne tematy - czytamy w komunikacie podpisanym przez Krzysztofa Skowrońskiego, prezesa SDP.

Wczoraj informowaliśmy, że zarząd Gremi Media, którego prezesem jest Grzegorz Hajdarowicz (wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”) w przypadku kilku byłych pracowników odstąpił od przyjętej w środowisku, zwyczajowej praktyki udzielania pomocy prawnej swoim dziennikarzom. - Przyczyną odstąpienia jest fakt zaprzestania współpracy z tymi dziennikarzami z ich winy oraz prowadzenia przez nich działań wrogich wobec wydawnictwa oraz jego tytułów. Jest zatem oczywiste, iż wydawnictwo nie może pozostawać z takimi osobami w sporze na jednym polu i jednocześnie udzielać wsparcia na innym - poinformowało wydawnictwo.

Sprawa dotyczy trzech dziennikarzy, zwolnionych w listopadzie ub.r. przez Grzegorza Hajdarowicza. Cezary Gmyz oraz Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny, stracili pracę w „Rzeczpospolitej” po publikacji artykułu o obecności trotylu we wraku rządowego Tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem. Paweł Lisicki został zwolniony dyscyplinarnie z funkcji szefa „Uważam Rze” m.in. za publiczne wypowiedzi krytykujące Grzegorza Hajdarowicza oraz nie dość skuteczne zwalczanie konkurencyjnego dla „Uważam Rze” pisma „W Sieci” (więcej na ten temat).

Pod koniec marca br. zarząd główny SDP nominował do tytułu „Hieny Roku 2013” Tomasza Lisa, redaktora naczelnego magazynu „Newsweek Polska”. Lis nominację otrzymał „za przekroczenie standardów dziennikarskich poprzez publikację okładki (nr 9/13) opartej na wulgarnych skojarzeniach, obrażającej uczucia religijne i tworzącej negatywne stereotypy” (więcej na ten temat).

W ubiegłym roku tytuł „Hieny” otrzymali Kuba Wojewódzki i Michał Figurski za audycję wyemitowaną w Eska Rock, w której szydzili z Ukrainek.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Hajdarowicz „Hieną Roku 2013”?

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Monty Python
Poprawka- Kuba Wojewódzki i Michał Figurski szydzili z Polaków, którzy Ukrainki wykorzystują, także seksualnie. I to na poważnie.
26 19
odpowiedź
User
A nagroda dla Lisickiego?
Prezes SDP Skowroński wrogiem Lisickiego?!
Skoro Skowroński z takiego powodu chce przyznać taki tytuł to jak może pomijać Lisickiego?! Dla przypomnienia - PRESS: "W 2008 roku Bertold Kittel musiał zgodzić się na ugodę w sprawie swoich tekstów, bo nie chciał zostać sam z kosztownym procesem. Redaktorem naczelnym "Rzeczpospolitej" był wtedy Paweł Lisicki."
42 15
odpowiedź
User
Maryjan
Pracowałem 29 lat w TVP. Jako autor Programu Magazyn Kryminalny 997 miał 17 spraw w sądzie o tzw. zniesławienie... nigdy TVP nie zapewniła mi opieki prawnej - zawsze miałem adwokata na swój koszt
M.Fajbusiewicz.
47 12
odpowiedź
User
kamil
Nagroda Hiena Roku to nagroda dla oponentow dziennikarskich.
12 25
odpowiedź
User
Korneliusz
Umówmy się... Grzegorz Hajdarowicz generalnie jest hieną, nie tylko dlatego, że pozbawił ochrony prawnej swoich dziennikarzy.
61 9
odpowiedź