SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

GSM - kolejny miliard

Liczba użytkowników technologii rodziny GSM przekracza w tym miesiącu kolejną z magicznych barier.

Po miliardzie, który pokonano w 2004 roku, obecnie zgodnie z informacjami organizacji GSM Association osiągnięty został poziom 2 mln użytkowników. Szybkość, z którą nowi abonenci pojawiają się na rynku rozwiązań GSM jest niemały i wynosi 1000 na minutę. Według przedstawicieli GSMA, to najszybszy wzrost technologii w historii. Co ciekawe, o ile poziom dwóch miliardów został osiągnięty po relatywnie niedługim czasie wynoszącym 2,5 roku, osiągnięcie pierwszego miliarda trwało około 12 lat. Szybki wzrost z ostatnich lat to zasługa m.in. rozwijających się szybko gospodarek w Chinach, Indiach, Afryce i Ameryce Łacińskiej. Regiony te odpowiadać mają za około 82 proc. z drugiego miliarda zarejestrowanych komórek.

Chiny to obecnie największy rynek GSM na świecie z 370 mln telefonów. Drugie miejsce zajmuje Rosja, 145 mln telefonów, trzecie Indie, 83 mln komórek, a na czwartym znajdują się Stany Zjednoczone z wynikiem na poziomie 78 mln.

Ocenia się, że kolejny miliard zostanie „zdobyty” w 2010 roku. Wtedy też około 700 mln z użytkowników ma wykorzystywać technologie trzeciej generacji, UMTS.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GSM - kolejny miliard

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl