SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GTS Energis: 400 mln zł przychodów na koniec 2006 r.

Operator telekomunikacyjny GTS Energis miał w II kw. 2006 roku 19,3 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA) w porównaniu do 13,6 mln zł rok wcześniej.

Firma podtrzymuje prognozy zakładające osiągnięcie w tym roku około 70 mln zł EBITDA i 400 mln zł przychodów, poinformowali na środowej konferencji jej przedstawiciele.

-Wzrost EBITDA osiągnęliśmy dzięki wzrostowi efektywności operacyjnej, jest to efekt synergii i zmniejszenia liczby zatrudnionych%u201D %u2013 powiedział podczas konferencji Tomasz Galas, wiceprezes GTS Energis.

Dodał, że spółka podtrzymuje plan na cały rok, zgodnie z którym osiągnie około 70 mln zł EBITDA oraz 400 mln zł przychodów.

W pierwszej połowie tego roku GTS Energis miał 37,1 mln zł EBITDA, czyli o 50 % więcej niż w pierwszym półroczu 2005 roku. Przychody operatora w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2006 roku wyniosła 198,1 mln zł, czyli o 23,8 mln zł (13,7% ) więcej niż rok wcześniej.

Na koniec pierwszego półrocza klientami GTS Energis było 7.900 firm.

Przedstawiciele spółki zapowiedzieli w środę, że rozważają wejście na rynek klientów indywidualnych, bo potencjał organicznego wzrostu spółki tylko w oparciu o usługi telekomunikacyjne dla klientów biznesowych jest ograniczony, a na polskim rynku na razie brakuje podmiotów do potencjalnego przejęcia.

Póki co firma chce aktywnie działać na rynku szerokopasmowego dostępu do internetu. W rozwoju takich usług ma pomóc podpisana niedawno umowa na tzw. bitstream access z Telekomunikacją Polską SA (TP SA). Umowa pozwoli GTS Energis na świadczenie usług dostępu do internetu przy wykorzystaniu infrastruktury TP SA.

%u201EWpływ na przychody spółki z tytułu tej umowy w tym roku będzie jeszcze żaden, w przyszłym roku oceniam, że zwiększy ona nasze przychody o kilka do kilkunastu milionów złotych, ale w kolejnych latach wierzę w bardzo duże wpływy z DSL%u201D %u2013 powiedział Jarosław Mikos, prezes GTS Energis.

Galas poinformował, że koszty zakupu infrastruktury niezbędnej do rozpoczęcia świadczenia usług szerokopasmowego dostępu do internetu to około 2 mln zł, a reszta kosztów jest skorelowana z liczbą pozyskanych klientów.

GTS Energis zapowiada, że chciałby również świadczyć usługi telefonii komórkowej jako operator wirtualny, ale nie jest to dla spółki sprawa priorytetowa, a ma być to jedynie uzupełnienie oferty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GTS Energis: 400 mln zł przychodów na koniec 2006 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl