SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„The Guardian” opuszcza Instant Articles i Apple News. „Wyniki rozmijają się oczekiwaniami”

Guardian News and Media, właściciel brytyjskiego „The Guardian” zapowiedział koniec publikowania materiałów za pośrednictwem platform Instant Articles oraz Apple News. Koncern nie ukrywa rozczarowania wynikami obecności w tych kanałach komunikacji z czytelnikami, podobnie jak inni rozczarowani tym wydawcy, m.in. „The New York Times”, „Los Angeles Times”, „Chicago Tribune” czy Vice.

Article

Swoje zamiary dotyczące działających w internecie sekcji Instant Articles oraz Apple News koncern Guardian News and Media potwierdził w komunikacie przekazanym serwisowi Digiday.

Doniesienia wydawcy świadczą o tym, że w bliskiej przyszłości treści pochodzące z „Guardiana” nie będą promowane i publikowane za pośrednictwem dwóch platform: Instant Articles oraz Apple News.

„Guardian” był jednym z pierwszych tytułów które dołączyły do platformy Instant Articles stworzonej przez Facebooka wiosną 2015 r. Z kolei w aplikacji Apple News Guardian pojawił się w październiku tego samego roku.

Teraz wydawnictwo Guardian News and Media przyznaje, że oba te kanały komunikacji z czytelnikami za pośrednictwem mediów społecznościowych nie spełniły oczekiwań.

- Przeprowadziliśmy długie i intensywne testy skuteczności Instant Articles oraz Apple News. Ich wyniki rozmijają się z naszymi oczekiwaniami dotyczącymi zarówno zaangażowania i reakcji odbiorców, jak i finansowych przychodów wynikających z obecności na tych platformach - zaznacza wydawca „Guardiana”. - Doszliśmy do wniosku, że będziemy budować przywiązanie użytkowników za pomocą naszego własnego serwisu.

„The Guardian” nie jest jedynym wydawcą, który opuszcza Instant Articles oraz Apple News. Podobną decyzję podjęły m.in. redakcje „The New York Times”, „Los Angeles Times”, „Chicago Tribune” czy Vice. Ekspertów mediów i serwisów społecznościowych w rozmowach z serwisem Wirtualnemedia.pl nie zaskoczył ten ruch. W ich ocenie wydawcy zaczęli dostrzegać zagrożenie utraty czytelników i znacznej części przychodów ze strony rozwiązań proponowanych przez Facebook, Apple oraz Google.

Dołącz do dyskusji: „The Guardian” opuszcza Instant Articles i Apple News. „Wyniki rozmijają się oczekiwaniami”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aspen
I gdzie są teraz ślepi ewangeliści niebieskiego serwisu?
Co mają do powiedzenia?
odpowiedź
User
ja
I gdzie są teraz ślepi ewangeliści niebieskiego serwisu?
Co mają do powiedzenia?


A co mają mówić? Celem IA były zrobienie dobrze FB, a nie redakcjom. Guardian i tak się długo z tym woził.
odpowiedź