SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

GUS: PKB w II kw. 2009 r. będzie zbliżone do poziomu z I kw.

Wzrost gospodarczy Polski w drugim kwartale 2009 r. nie będzie znacząco odbiegać od tego, co było w pierwszym kwartale tego roku, wynika z czwartkowej wypowiedzi wiceprezes GUS Haliny Dmochowskiej. PKB Polski wyniósł 0,8 % w I kw. 2009 r.

GUS: PKB w II kw. 2009 r. będzie zbliżone do poziomu z I kw.

Wiceprezes zaznaczyła, że są to bardzo wstępne i szacunkowe dane.

"Wszystkie oceny są w tej chwili bardzo ryzykowne, ale biorąc pod uwagę to, czym dysponujemy teraz, wstępnie oceniam, że PKB za drugi kwartał nie będzie istotnie odbiegać od tego, co pokazał pierwszy kwartał"- powiedziała Dmochowska.

GUS czeka jednak na "twarde dane", które zdecydują o ostatecznej wielkości PKB, który zostanie opublikowany 28 sierpnia.

Dmochowska wyjaśniła, że najważniejsze z punktu widzenia GUS będą dane z sektora przedsiębiorstw, rządowego i samorządowego oraz dane na temat handlu zagranicznego, które obecnie obarczone są największym ryzykiem i zmiennością.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GUS: PKB w II kw. 2009 r. będzie zbliżone do poziomu z I kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl