SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gwiazdy w nowym serialu TVP

5 kwietnia, w Warszawie ruszają zdjęcia do serialu "Królowie Śródmieścia".

„Królowie Śródmieścia” to współczesny serial, o grupie kilkunastu mieszkańców dużego miasta. Ich losy są ze sobą powiązane. Jeżeli nie są to więzy rodzinne, to są to kontakty zawodowe, czy też znajomości towarzyskie. A czasami o wszystkim decyduje przypadek.

Trzynaście odcinków serialu przedstawia piętnaście dni z życia bohaterów. Wśród pierwszoplanowych postaci serialu są: kurierzy rowerowi, którzy wciąż zastanawiają się, czy ich praca nie jest unikiem przed „prawdziwym życiem”, znany niegdyś malarz, który od lat nie namalował żadnego obrazu, zakochana w nim właścicielka galerii, która nie może sobie wybaczyć błędu młodości, jakim było oddanie do adopcji nowonarodzonego dziecka, dwaj zabawni Wietnamczycy – właściciele baru, boleśnie przeżywający los emigrantów z Dalekiego Wschodu, i inni, wcale nie mniej interesujący.

W ciągu tych dwóch tygodni, życie wszystkich postaci kompletnie się zmienia. Pod wpływem mniej i bardziej niezwykłych zdarzeń, zmuszeni są stawić czoła zupełnie nowym okolicznościom, co skutkuje nowym spojrzeniem na siebie, oraz na otaczający ich świat.

Historia zaczyna się od niezwykłego spotkania młodej, utalentowanej graficiarki, Luizy i rozwoziciela jedzenia z wietnamskiego baru, Artura. Uciekając skradzionym samochodem Luiza potrąca, jadącego na skuterze Artura. W ten sposób rozpoczyna się romantyczny wątek serialu. Perypetie tej pary stanowią główną oś dramaturgiczną całej opowieści. Miłość Luizy wydaje się być źródłem jej magicznej siły, w czym nasza bohaterka troszkę przypomina słynną Amelię. Jednak Luiza jest współczesną dziewczyną z krwi i kości, i zdaje się mieć te same problemy, co większość jej rówieśniczek.

Historie opowiedziane w serialu są mocno zakotwiczone w otaczającej nas rzeczywistości, traktują o bardzo konkretnych sprawach, a przy okazji starają się mówić, w atrakcyjnej formie, również o sprawach uniwersalnych.

W rolach głównych zobaczymy Olgę Frycz, Jana Wieczorkowskiego, Jacka Różańskiego, Pawła Królikowskiego, Antoniego Pawlickiego, Zuzę Grabowską, Trinh Holinam, Ngo Van Tuong, Łukasza Simlata, Michała Koterskiego, Mirosława Haniszewskiego, Ewę Szykulską, Michała Pielę i innych.

TWÓRCY

Scenariusz:Tomasz Świątkowski
Reżyseria: Anna Jadowska (pierwsze 4 odcinki)
Zdjęcia:Robert Mleczko, Piotr Niemyjski
Scenografia: Katarzyna Boczek
Kostiumy: Małgorzata Obłoza
Dźwięk: Sebastian Brański
Montaż: Zbigniew Osiński, Bogdan Saganowski
Kierownictwo produkcji: Paweł Wierkowski
II Kierownik Produkcji: Anna Wojdat
Producent: Telewizja Polska S.A. – Agencja Filmowa dla Programu 1 TVP
Producent wykonawczy: Janusz Skałkowski
Studio Filmowe KALEJDOSKOP
Długość: 13 x 45’.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gwiazdy w nowym serialu TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl