SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Henkel zapowiada, że do 2025 roku opakowania jego produktów będą w pełni zdatne do recyklingu

Firma Henkel, właściciel takich marek, jak Persil, Silan, Somat, Syoss zobowiązała się, że do 2025 roku 100 proc. opakowań jej produktów będzie całkowicie nadawać się do recyklingu, ponownego użycia lub kompostowania. Opakowania produktów na rynku europejskim w 35 proc. wytwarzane będą z plastikowych odpadów.

Article

Henkel już od lat stara się ograniczać ilość i rodzaj surowców wykorzystywanych do produkcji opakowań. Teraz chce m.in. pozyskiwać surowce ze zrównoważonych źródeł. Firma zobowiązała się do tego, że będzie wykorzystywać w produkcji opakowań w zdecydowanie większym stopniu plastik pochodzący z recyklingu oraz surowce odnawialne, takie jak karton czy papier.

Henkel zamierza również projektować inteligentne opakowania – takie, które pozwalają  ograniczać ilość materiałów opakowaniowych wykorzystywanych podczas transportu i w procesach logistycznych.

Firma dodatkowo – angażując się we wsparcie recyklingu - zawiera umowy partnerskie, wspierające wdrażanie skutecznych systemów segregacji i recyklingu odpadów. Zamierza też testować m.in. uzupełniające opakowania wielokrotnego użytku – takie, które konsumenci będą mogli ponownie wykorzystać. 

- Dążenie ku gospodarce o obiegu zamkniętym ma obecnie większe niż kiedykolwiek znaczenie dla firm, konsumentów, rządów i innych organizacji, ponieważ jedynie ponowne użycie i recykling jak największej ilości materiałów pozwoli nam racjonalnie gospodarować ograniczonymi zasobami planety. Ta idea przyświeca nam przy projektowaniu ekologicznych opakowań - powiedziała Kathrin Menges, wiceprezes ds. zasobów ludzkich i przewodnicząca Rady Zrównoważonego Rozwoju w firmie Henkel.

W swoich dotychczasowych działań firma zmniejszyła ilość zużywanego materiału opakowaniowego o 3,5 tys. ton plastiku rocznie dzięki m.in. wprowadzeniu nowych butelek płynu do prania Persil. Butelki są w 100 proc. zdatne do recyklingu.

Z kolei butelki i nakrętki marki Nature Box do pielęgnacji włosów i skóry składają się w 25 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu, a butelki PET z linii Pro Nature na produkty marek biff, Sidolin i Pril są w całości wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Henkel zapowiada, że do 2025 roku opakowania jego produktów będą w pełni zdatne do recyklingu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl