SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Hoga.pl połączy się z Wasko

Hoga.pl połączy się ze swoim inwestorem strategicznym, gliwicką spółką Wasko SA; w wyniku połączenia powstanie notowany na GPW podmiot o łącznych przychodach ze sprzedaży w 2005 r. w wysokości około 240 mln zł.

Poinformowała Hoga.pl w komunikacie.

"Połączenie spółek nastąpi w drodze przejęcia przez Hoga.pl spółki Wasko, poprzez przeniesienie całego majątku Wasko na Hogę.pl z jednoczesnym podwyższeniem kapitału zakładowego Hogi.pl, poprzez nową emisję akcji, jakie Hoga.pl wyda akcjonariuszom Wasko" - napisano w komunikacie.

Obie spółki kontrolowane są przez Wojciecha Wajdę. Wasko od roku 2001 jest strategicznym inwestorem Hogi.pl.

Zarządy obu spółek liczą, że integracja tych zasobów, specyficznego know-how, integracja ofert handlowych, a także spodziewana w wyniku połączenia obniżka kosztów, przyczynią się do poprawy efektywności i skuteczniejszej rywalizacji o kontrakty na wymagającym, wysokospecjalistycznym rynku.

"Długoterminowym celem połączenia spółki publicznej Hogi.pl z Wasko jest przede wszystkim uzyskanie mocnej pozycji konkurencyjnej połączonych spółek w gronie średnich przedsiębiorstw na polskim rynku informatycznym. Połączone spółki, dzięki wykorzystaniu silnego potencjału kapitałowego Wasko, jego szerokiego zasięgu działania (posiada sieć 13 oddziałów w Polsce) oraz dzięki wykorzystaniu statusu spółki publicznej i doświadczeniu Hogi.pl na rynku administracji publicznej uzyskają dostęp do nowych klientów i segmentów rynku" - napisano w komunikacie.

Wasko została założona w 1988 roku jako Przedsiębiorstwo Wdrażania Postępu Technicznego Wasko spółka z o.o. Początkowo działalność koncentrowała się na projektowaniu, budowie i wdrażaniu systemów informatycznych dla odbiorców z sektora telekomunikacyjnego.

W kolejnych latach oferta rozszerzana była o wykonywanie systemów informatycznych dla klientów z sektora paliwowo-energetycznego oraz administracji publicznej, oświaty i służby zdrowia. Działalność Wasko obejmuje także projektowanie i budowę urządzeń elektronicznych, budowę i instalację urządzeń automatyki przemysłowej oraz projektowanie i budowę sieci transmisji danych, w tym także budowę stacji bazowych dla telefonii komórkowej. Ponadto Wasko specjalizuje się w wykonywaniu ekspertyz i projektów dla inżynierii środowiskowej.

Na koniec 2005 roku Wasko zatrudniało prawie 400 pracowników. Przychody netto Wasko ze sprzedaży za 2005 rok wyniosły 225,9 mln zł, a zysk netto wyniósł prawie 12 mln zł. Suma aktywów na koniec grudnia 2005 roku to 235,6 mln zł.

Hoga.pl notowana jest od 13 sierpnia 2001 r. na rynku wolnym GPW. Spółka koncentruje się przede wszystkim na dostarczaniu specjalistycznych narzędzi wspierających zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami oraz jednostkami administracji publicznej. W 2005 r. Hoga.pl miała 14,6 mln zł przychodów i 0,4 mln zł straty netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hoga.pl połączy się z Wasko

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl