SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Holtzbrinck zainwestował w Epuls

Niemiecki fundusz inwestycyjny Holtzbrinck Ventures (grupa wydawnicza Holtzbrinck GmbH) nabył udziały w serwisie społecznościowym dla młodzieży Epuls.

„Dzięki porozumieniu Epuls otrzymuje potężny zastrzyk w postaci know-how i wsparcia biznesowego. Jest to szczególnie istotne w świetle naszych planów na rynku niemieckim, które za sprawą naszych nowych partnerów nabrały znacznego przyspieszenia.” – komentuje Grzegorz Gorczyca, CEO firmy Pixelate Ventueres.

Zaangażowanie zewnętrznych inwestorów jest związane ze strategią rozwoju przyjętą przez właściciela serwisu, firmę Pixelate Ventures. Rozwojowi Epuls w Polsce towarzyszą zaawansowane przygotowania do uruchomienia bliźniaczej platformy w Niemczech.

„Inwestujemy w Epuls między innymi dlatego, że posiada on doskonale zdefiniowaną i bardzo atrakcyjną grupę użytkowników, gdzie średnia wieku wynosi 17 lat i która tworzy bardzo żywą społeczność. Jest to wymarzony target do działań reklamowych dla przemysłu muzycznego, telefonii komórkowej i wielu innych branż.” – powiedział Martin Weber, dyrektor zarządzający Holtzbrinck Ventures. „Od dawna obserwujemy rynek polski i prowadzimy na nim różne działania. O wyborze Epuls na partnera zaważyło także to, że jest to przynosząca zyski, profesjonalnie zarządzana firma ze świetną kadrą menedżerską. Nasza wizja biznesu i pomysły na dalszy rozwój są bardzo spójne. Dotyczy to zarówno rozwoju Epuls w Polsce, jak i wejścia serwisu na rynek niemiecki.”

Oprócz funduszu Holtzbrinck Ventures mniejszościowymi udziałowcami serwisu Epuls zostali także trzej biznesmeni: Oliver Jung, Łukasz Gadowski oraz Peter Schüpbach.

Strony postanowiły nie udzielać informacji na temat wysokości zaangażowania inwestorów, tak odnośnie liczby udziałów, jak i kwoty transakcji. Jednocześnie strony zadeklarowały gotowość do dalszych inwestycji i wspólnego realizowania nowych projektów.

Fundusz Holtzbrinck Ventures jest częścią dużej, międzynarodowej grupy wydawniczej Holtzbrinck GmbH, która jest właścicielem największych wydawnictw branżowych oraz wielu tytułów prasowych. Fundusz specjalizuje się w inwestycjach w firmy z sektora nowych technologii i mediów. Niedawno Holtzbrinck Ventures przejął serwis dla studentów studentIX, a w ubiegłym roku wydawnictwo Handelsblatt - część grupy Holtzbrinck GmbH - zostało większościowym udziałowcem portalu finansowego Money.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Holtzbrinck zainwestował w Epuls

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl