SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Hotspoty w 400 poznańskich tramwajach i autobusach dzięki sieci Inea

Wielkopolski operator Inea uruchomił ponad 400 hotspotów w poznańskich autobusach i tramwajach. Każdy użytkownik może korzystać z nich przez 15 minut każdego dnia. Klienci internetu Inea mają dostęp nieograniczony.

Hotspoty w 400 poznańskich tramwajach i autobusach dzięki sieci Inea

Operator udostępnił internet we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej w Poznaniu, w których jest obecnie taka możliwość techniczna i formalna - jest to 300 autobusów i 130 tramwajów. Dzięki temu, łącznie ze swoją stacjonarną siecią hotspotów, sieć oferuje mieszkańcom Poznania już ok. 500 hotspotów. Jeszcze przed umieszczeniem na pojazdach MPK w części informacji pasażerskiej znaku Inea hotspot operator odnotowuje do nich ok. 1000 logowań na dobę.

- W kolejnym etapie naszych działań chcemy sukcesywnie oddawać pozostałe hotspoty. Znajdą się one jeszcze w modelach prototypowych, pojazdach objętych gwarancją, jak np. w tramwajach Solaris Tramino, w których instalacja hotspotów wymaga dodatkowych ustaleń oraz w pojazdach Siemens Combino i Modertrans Moderus Beta, w których instalacja wymaga nadzoru inżynierskiego ze strony serwisu producenta - mówi Michał Korzeniewski, dyrektor ds. rozwoju w Inea.

Inea zarządza specjalną platformą, która zapewnia monitoring i zdalne sterowanie wykorzystywanymi urządzeniami. Utrzymaniem sieci zajmują się inżynierowie spółki. Testy rozwiązania prowadzone były od października 2012 roku w 10 autobusach MPK.

Dla ponad 100 tys. abonentów internetu operatora surfowanie jest bezpłatne cały czas, dla pozostałych - mobilne hotspoty będą bezpłatne przez 15 minut każdego dnia. Model świadczenia usługi zostanie zweryfikowany wraz z końcem roku, po podsumowaniu pierwszych miesięcy jej wykorzystania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hotspoty w 400 poznańskich tramwajach i autobusach dzięki sieci Inea

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dzejdzej
a stolica w dupie. wyprowadzam sie do poznania :D
8 8
odpowiedź