SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

HP zwiększył recykling

Hewlett-Packard poinformował, że w minionym roku finansowym poddał recyklingowi około 63,5 mln kg sprzętu i wkładów drukujących.

Odpowiada to masie 280 wielkich odrzutowców. Wynik ten jest o 17 proc. lepszy od zeszłorocznego.
 
Dodatkowo HP zebrał ponad 2,5 mln sztuk sprzętu (ponad 22,6 mln kg), który zostanie odnowiony, a następnie ponownie sprzedany lub przekazany w darowiźnie(1).
 
HP poddał dotąd recyklingowi ponad 340 mln kg sprzętu i wkładów drukujących. Umożliwi to zapewne osiągnięcie zamierzonego celu, jakim jest przetworzenie 450 mln kg produktów do końca 2007 r.
 
- HP angażuje się w ochronę środowiska, ograniczając wpływ swoich produktów na środowisko w całym cyklu eksploatacji - powiedział David Lear, wiceprezes HP ds. korporacyjnych, społecznych i ochrony środowiska. -Nasze zamierzenia realizujemy przez opracowywanie programów odbioru i recyklingu oraz związanych z tym technologii, a także odpowiednie inwestycje. Dzięki temu nasi klienci mają wybór i mogą kontrolować sposób postępowania z produktami wycofywanymi z eksploatacji.
 
HP zamierza osiągnąć swój globalny cel dotyczący recyklingu, obejmując programem odbioru i recyklingu większą liczbę klientów oraz zapewniając im nowe, wygodne i ekologiczne sposoby oddawania używanego bądź niechcianego sprzętu elektronicznego i wkładów drukujących HP.
 
HP podjął w 2005 r. wiele nowych inicjatyw związanych z recyklingiem:
 
- HP wprowadził bezpłatną i wygodną usługę recyklingu sprzętu dla użytkowników instytucjonalnych z Unii Europejskiej, którzy zastępują dotychczas używane rozwiązania nowymi produktami HP, wyprzedzającą dyrektywę UE dotyczącą zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (Waste Electrical and Electronic Equipment - WEEE). Podobna oferta dostępna jest dla użytkowników instytucjonalnych z regionu Dalekiego Wschodu.
 
- Aby ułatwić recykling w USA i obniżyć jego koszty, HP nawiązał partnerską współpracę z punktami sprzedaży detalicznej, która polegała na organizowaniu przez cały rok akcji zwrotu produktów w San Diego i Roseville w Kalifornii, Minneapolis w Minnesocie oraz Bentonville w Arkansas. Podobne akcje przeprowadzono w Niemczech i Austalii.
 
- HP zainicjował w Chinach pierwszą w swoim rodzaju współpracę partnerską między sektorem publicznym a prywatnym, w której udział wzięły organizacje Global Village of Bejing, Jane Goodall Institute oraz przedstawiciele programu Roots and Shoots z Pekinu i Szanghaju. Celem współpracy było zwiększenie wiedzy o recyklingu wkładów drukujących oraz zapewnienie mieszkańcom Pekinu i Szanghaju wygodnego, łatwego sposobu przekazywania wkładów do bezpłatnego i nieszkodliwego dla środowiska recyklingu.
 
Rozwiązywanie problemów związanych z odpadami elektronicznymi jest jednym z globalnych obywatelskich priorytetów HP. W ramach tych działań HP otworzył pierwszy zakład recyklingu już w 1997 r. (w Roseville w Kalifornii), dzięki czemu stał się jedynym dużym producentem komputerów posiadającym własną placówkę tego typu. Drugi taki zakład HP został otwarty w LaVergne w Tennessee. Poza Stanami Zjednoczonymi firma Hewlett-Packard współpracuje z ponad 10 europejskimi firmami zajmującymi się recyklingiem oraz regionalnymi i lokalnymi przedsiębiorstwami z Dalekiego Wschodu.
 
HP wdrożył globalne standardy, które zapewniają odpowiednie postępowanie zleceniobiorców HP z przetwarzanymi produktami oraz określają surowe kryteria zarządzania pracownikami zajmującymi się przetwarzaniem. HP stale monitoruje i ocenia swoje zakłady zajmujące się recyklingiem, aby zapewnić utrzymanie najwyższych standardów przetwarzania odpadów.
 
Program recyklingu HP działa w ponad 36 krajach, regionach i terytoriach. Jego celem jest zmniejszenie wpływu produktów informatycznych na środowisko, ograniczenie ilości odpadów składowanych na wysypiskach oraz pomoc klientom w wygodnym i ekologicznym pozbyciu się zbędnego sprzętu. Tworzywa sztuczne i metale odzyskane przez HP w procesie recyklingu są wykorzystywane w produkcji wielu nowych towarów, m.in., części samochodowych, wieszaków na ubrania, zabawek, słupów ogrodzeniowych, naczyń i dachówek.
 
Poza recyklingiem HP oferuje wiele usług związanych z wycofywaniem produktów z eksploatacji, łącznie z darowiznami(1), przyjmowaniem sprzętu w rozliczeniu przy zakupie nowego, odzyskiwaniem środków trwałych oraz leasingiem. Więcej informacji - wraz z raportem Raportem Społecznej Odpowiedzialności HP za rok 2005 - można znaleźć pod adresem www.hp.com/environment.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: HP zwiększył recykling

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl