SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Humorystyczna nagroda dla Prezesa TVP

A Prezes Kwiatkowski funduje "Złoty Róg" dla Unii Wolności

Unia Wolności postanowiła przyznać prezesowi TVP Robertowi Kwiatkowskiemu specjalną nagrodę "dla najlepszego prezesa telewizji publicznej w Polsce". Nagrodą jest czarno-biały telewizor - poinformowało Biuro Prasowe UW.

"Pan prezes ostatnio bardzo często występuje w mediach. My pomyśleliśmy, że już te jego działania, żeby podkreślić zasługi, jednak zasługują na zauważenie przez Unię Wolności" - powiedział sekretarz generalny UW Piotr Niemczyk.

W uzasadnieniu czytamy:

'Ze względu na szczególne znaczenie, jakie mają stacje telewizyjne w informowaniu społeczeństwa, Zarząd Unii Wolności postanowił ufundować nagrodę dla najlepszego prezesa telewizji publicznej w Polsce.

Tegorocznym laureatem nagrody został - jednomyślnie wybrany - Pan Robert Kwiatkowski.

Fundatorzy nagrody za szczególnie ważną cechę, spośród wielu innych wyróżniających od pozostałych licznych kandydatów, uznali SZCZEGÓLNY WKŁAD W KSZTAŁTOWANIE ŁADU MEDIALNEGO I OSOBISTE ZAANGAŻOWANIE W REDAGOWANIE PROGRAMÓW INFORMACYJNYCH.

Nagrodą jest historyczny symbol obiektywnego i rzetelnego przekazywania informacji: telewizor czarno-biały. Stosowny dyplom wraz z nagrodą Prezes Kwiatkowski będzie mógł odebrać w dogodnym dla siebie terminie."

Niemczyk dodał, że telewizor przeznaczony na nagrodę pochodzi z "prywatnej kolekcji", trzeba go było "przestroić", bo był kolorowy.

"Jeśli pan prezes zdecyduje się umówić z nami na spotkanie, by przyjąć nagrodę, to oczywiście ją dostanie" - powiedział.

Tymczasem w związku z przyznaniem przez UW Robertowi Kwiatkowskiemu opisanej wyżej nagrody, szef TVP postanowił przyznać własną nagrodę dla partii Władysława Frasyniuka.

„Szanowny Panie Przewodniczący,
dziękuję za poświęcenie cennego czasu mojej osobie. Ufundowany przez Pańską partię czarno-biały telewizor proszę przesłać do powstającego Muzeum Telewizji i opatrzyć tabliczką „Unia Wolności”. Ze swej strony ufundowałem dla Państwa Złoty Róg za szczególne osiągnięcia w notowaniach partii politycznych. Mam nadzieję, że Złoty Róg pozwoli Państwu przywołać do siebie wyborców w następnych wyborach parlamentarnych. Liczy się przecież każdy głos. Serdecznie zapraszam po odbiór Złotego Rogu w dogodnym dla Pana terminie” - pisze Robert Kwiatkowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Humorystyczna nagroda dla Prezesa TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl