SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IAR: Nie będzie zmian związanych z przejściem dziennikarzy Jedynki i Trójki

Z początkiem kwietnia szeregi IAR zasili 12 dziennikarzy, przeniesionych tam z radiowej Jedynki i Trójki.

IAR: Nie będzie zmian związanych z przejściem dziennikarzy Jedynki i Trójki

- Nie będzie to jednak miało żadnego wpływu na zmiany w strukturze agencji ani w charakterze przygotowywanych serwisów – poinformował Wirtualnemedia.pl Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy Polskiego Radia.

– Ważne dla nas jest to, aby to przejście nastąpiło w płynny sposób. Chcemy, aby dziennikarze w ramach nowych obowiązków zajmowali się też przygotowywaniem kontentu dedykowanego specjalnie dla swoich macierzystych anten, ale będzie się to odbywało zawsze na podstawie ustaleń pomiędzy IAR a daną anteną – powiedział nam Kazimierski.

Jak poinformowała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Anna Bogusz, p.o. dyrektora IAR, wszyscy przeniesieni dziennikarze przypisani zostaną do zespołu reporterów newsowych w ramach Redakcji Informacji IAR. – Nowi reporterzy będą mieli przede wszystkim za zadanie dostarczanie materiałów do serwisu agencyjnego IAR i to będzie ich najważniejszy obowiązek. Jednak mamy świadomość, że są to osoby z dużym doświadczeniem, dlatego umożliwimy im przygotowanie specjalnych materiałów dedykowanych ich macierzystym antenom. Będziemy ich nawet do tego zachęcać – zapowiedziała Anna Bogusz.

Sprawa sposobu przeniesienia dziennikarzy do IAR spotkała się z negatywną reakcją Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu 3. Jak powiedział nam Wojciech Dorosz, wiceprzewodniczący związku, „przenosiny” te miały być teoretycznie związane z restrukturyzacją. - Jednak sposób, w jaki to się odbyło w Trójce oraz dobór osób przez dyrektora Sobalę wzbudził konsternację przedstawicieli zarządu naszego związku. Było to de facto wskazanie do przeniesienia do IAR wszystkich etatowych reporterów Redakcji Aktualności (Ewa Dudzińska, Paweł Homa, Tomasz Jeleński, Dariusz Pieróg, Magdalena Trzaska i Ernest Zozuń – przyp. red.) bez poinformowania zarówno zainteresowanych, jak i szefowej redakcji – podkreśla Dorosz. Związkowcy ocenili tę decyzję dyrektora Jacka Sobali jako „kolejny etap dekonstrukcji Programu 3”.

Kwestie kadrowe były też tematem przewodnim wtorkowego spotkania zarządu Polskiego Radia z przedstawicielami wszystkich związków zawodowych. Cała seria takich spotkań ma pomóc w ustaleniu wszystkich szczegółów związanych z restrukturyzacją w PR. Jednym z głównych elementów tej restrukturyzacji mają być zwolnienia grupowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IAR: Nie będzie zmian związanych z przejściem dziennikarzy Jedynki i Trójki

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gotowy
Będzie to powstanie w Polskim Radiu, czy nie będzie?

Eksibicjoniści, czy co, że się tak dają rozbierać?

Współczuję Wam koledzy! Z sercem patrzę na Wasze cierpienie!

(Mając nadzieję, że Wy też z sercem patrzyliście na cierpienie tych wywalonych przed Wami)
8 8
odpowiedź
User
ciekawa
poprzednio wywalanych nikt nie bronił, zresztą jak to w mediach publicznych bywa, nie trzeba było nawet wywalać - wystarczyło nie dopuszczać na antenę, zdejmować z grafika dyżurów... Gdy takiemu zaczęło brakować na jedzenie, sam się zwalniał, bo był sam.Trzymam kciuki, nie dajcie się traktować jak podludzie!! Niezależnie kto dzierży stery.
8 8
odpowiedź