SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Coraz więcej treści w social media z YouTube i Instagrama, coraz mniej na blogach i forach internetowych

Na przestrzeni lat 2016-2017 największy przyrost opublikowanych treści odnotowano na YouTube (+39 proc.) i Instargramie (+20 proc.). Z kolei największe spadki pod tym względem dotknęły blogów (-36 proc.) oraz forów internetowych (-17 proc.) - wynika z badania IRCenter, przeprowadzonego we współpracy z SentiOne i Spicy Mobile.

Article

Najnowsza edycja raportu "Social Media 2017" opisuje, jak zmieniają się media społecznościowe w czasie, kim są ich użytkownicy oraz jakie trendy można w nich zaobserwować.

Z raportu wynika, że Facebook i Twitter to dwa główne media społecznościowe, na których publikuje się treści. - Pomimo iż Facebook ograniczył wypowiedzi możliwe do zbierania przez narzędzia monitorujące Internet do fanpage’y i grup, wypowiedzi na nim stanowią ciągle 50 proc. wszystkich publikacji w mediach społecznościowych, a liczba treści na tej platformie wzrosła w stosunku do roku 2016 o 9 proc. - czytamy we wnioskach z raportu.

W porównaniu do roku 2016, w 2017 wzrost udziału treści zanotowano na trzech platformach: YouTube (+1,7 p.proc.), Instagram (+0,5 p.proc.) oraz Twitter (+0,2 p.proc.). Spadki pod tym względem dotknęły zaś forma internetowe (-1,1 p.proc.), Facebooka (-0,7 proc.), blogosferę (-0,3 p.proc.) oraz portale (-0,2 proc.).

Na przestrzeni ostatnich lat, w okresie od roku 2011 do 2017, największe spadki w ilości publikowanych treści dotknęły fora internetowe, portale i blogi - pokazują dane IRCenter.

- Pomimo ograniczenia dostępów do części treści na Facebooku, liczba treści publikowanych na tej platformie zwiększyła się o 9 proc - czytamy w raporcie. Największy wzrost publikacji widać natomiast na Youtube (+39 proc.) i Instagramie (+20 proc.). Spadki w ilości treści odnotowały blogi (-36 proc.) i fora (-17 proc.).
 

32 proc. użytkowników korzystało w 2017 roku z przynajmniej dwóch serwisów społecznościowych, z częstotliwością kilku razy tygodniowo. Ponad jedna piąta (22 proc.) korzysta z jednego medium społecznościowego, a 8 proc. - z żadnego. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat wzrasta liczba osób konsumujących kilka różnych mediów społecznościowych - od trzech do sześciu.
 

Badanie zostało przeprowadzone metodą ilościowa CAWI na reprezentatywnej pod względem płci, wieku i wielkości miejsca zamieszkania grupie pełnoletnich internautów (n=1007, realizacja marzec 2018). Za pomocą narzędzia SentiOne zebrano dane dotyczące publikacji internautów w mediach społecznościowych. Dane dotyczące korzystania z urządzeń mobilnych przeanalizowała firma Spicy Mobile.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Coraz więcej treści w social media z YouTube i Instagrama, coraz mniej na blogach i forach internetowych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asd
Wszyscy zasuwają do złodzieja danych i inwigilatora naszej prywatności FB, który chce niby uczynić świat "open and connected" = otwarty na manipulację i uzależniony na amen!
odpowiedź