SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Intel ufunduje 100 tysięcy komputerów dla szkół

Intel przeszkoli 10 milionów nauczycieli w krajach rozwijających się.

Craig Barrett, prezes Intel Corporation ogłosił plany przeszkolenia w najbliższych pięciu latach kolejnych 10 milionów nauczycieli w krajach rozwijających się. Będzie to znaczące rozszerzenie inicjatywy Intel® Nauczanie ku Przyszłości, w ramach której ponad 3 miliony nauczycieli z 35 krajów zdobyło wiedzę niezbędną do stosowania najnowszych technologii w codziennych zajęciach lekcyjnych.

 Dodatkowo Intel ufunduje 100 tysięcy komputerów PC przeznaczonych dla szkół w krajach rozwijających się. Będzie to uzupełnieniem działań firmy zmierzających do podniesienia poziomu edukacji młodych ludzi na całym świecie. Intel przeznacza na tego typu inicjatywy 100 milionów USD rocznie.

 „Wszystkie rządy stają przed takim samym wyzwaniem: zapewnić swoim obywatelom możliwości funkcjonowania i odnoszenia sukcesów w warunkach globalnej gospodarki rynkowej” – powiedział Craig Barrett. „Odnoszenie tego typu sukcesów jest coraz bardziej uzależnione od jakości edukacji. Podniesienie jakości nauczania będzie możliwe tylko dzięki zapewnieniu nauczycielom odpowiednich narzędzi i niezbędnej wiedzy. Nasze zwiększone wysiłki w tym obszarze stwarzają potencjalne możliwości dotarcia do ponad miliarda uczniów w krajach rozwijających się przed końcem 2010 roku”.

 Celem programu Intel Nauczanie ku Przyszłości jest pomaganie uczniom w lepszym przygotowaniu do życia w społeczeństwie informacyjnym. Podczas szkolenia nauczyciele dowiadują się w jaki sposób wykorzystywać nowoczesne technologie w procesie nauczania. W ciągu czterech lat realizacji programu Intel Nauczanie ku Przyszłości w Polsce przeszkolono prawie 90 tysięcy nauczycieli. Dodatkowe informacje o inicjatywie można znaleźć w Internecie, pod adresem: www.intel.com/education.
 
 Uzupełnieniem programów edukacyjnych Intela są prowadzone od wielu lat we współpracy z organizacjami rządowymi i pozarządowymi oraz z innymi firmami działania, których celem jest stworzenie środowiska wspierającego rozwój ekonomiczny i socjalny całych społeczności. Intel stara się zmieniać i udoskonalać życie ludzi dostarczając im odpowiednie technologie i pokazując w jaki sposób można je wykorzystywać.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Intel ufunduje 100 tysięcy komputerów dla szkół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl