SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Interia z nowym logo - już bez tarczy i „.pl”

Portal Interia.pl w najbliższym czasie wprowadzi nową identyfikację wizualną, opartą na nowym logo. Będzie to wspierać kampania reklamowa pod hasłem „Ciekawi od zawsze”.

Article

Do stworzenia znaku Interii wykorzystano autorski krój pisma, który cechuje prostota,a zarazem mocny, wyrazisty styl. Dotychczasowe duże litery zastąpiono małymi. W znaku nie ma już dominującej żółtej tarczy oraz dopisku „.pl” po nazwie portalu.

Przypomnijmy, że Onet.pl usunął końcówkę „.pl” ze swojego logotypu już w 2011 roku (więcej na ten temat).

Obok wersji jednokolorowego, gładkiego logo  Interii równoważnym znakiem będzie logo wypełnione wzorem kolorystycznym. Ten zabieg graficzny ma na celu nadanie marce większej dynamiki, a jednocześnie nawiązywać do różnorodności portalu.

W nowej identyfikacji wizualnej Interii dopuszczona została możliwość zastosowania różnorodnych form graficznych, z wykorzystaniem charakterystycznego liternictwa przyjętego w znaku. Np. łamany wariant logo traktowany jest jako element graficzny, który może przyjmować dowolną kolorystykę lub wręcz obrazy dopasowane do tematyki konkretnych layoutów materiałów promocyjnych

- Decyzja o zmianie identyfikacji wizualnej Interii stanowi część wieloetapowego procesu przekształceń w firmie, zmierzających do wzmocnienia wizerunku marki jako dojrzałego, samodzielnego medium. Dotychczasowe logo zostało wprowadzone w 2005 roku, dlatego jego modyfikacja była naturalną konsekwencją rozwoju firmy i wynikała z konieczności dostosowania się do aktualnych trendów na rynku - tłumaczy Artur Potocki, prezes Grupy Interia. - W obecnie realizowanej strategii większy nacisk kładziemy na takie obszary, jak informacja oraz styl życia. Naszym zamiarem jest to, aby wizerunek Interii był lepiej dopasowany do świata, w którym internet jest już codziennością, a nowe oraz tradycyjne media uzupełniają się i tworzą dynamiczną rzeczywistość - dodaje Potocki.

- Każda osoba ma nieco inne potrzeby i zainteresowania. Naszym celem jest zaspokajanie potrzeb wielu użytkowników: dostarczanie im różnorodnych treści - od bieżących informacji, poprzez tematykę lifestyle’ową, po kulturę i rozrywkę. Właśnie takie podejście do sposobu działania portalu miało wpływ na rozwój znaku firmowego, który teraz może się zmieniać, dostosowując się do konkretnych grup odbiorców - mówi Filip Lenart, dyrektor marketingu & PR w Grupie Interia. - Nowe logo jest bardzo elastyczne i pozwala na znaczną ekspresję wyrazu, którą zamierzamy wykorzystywać w działaniach redakcyjnych i promocyjnych - dodaje Lenart.

Twórcą nowej identyfikacji wizualnej Interii jest Oskar Podolski, absolwent łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, designer, typograf, projektant kolekcji odzieżowych dla wielu marek. Dwukrotny laureat głównych nagród KTR, w tym w kategorii ID za rebranding marki Heyah. Pracował dla takich marek, jak Volvo, Nike, Sony Music, New Balance czy BMW.
Całość identyfikacji wizualnej była rozwijana i dopracowywana przy znaczącym udziale działu graficznego Interii.

Wprowadzeniu nowej identyfikacji wizualnej firmy towarzyszyć będzie kampania reklamowa pod hasłem „Ciekawi od zawsze”.

W maju br. Interię odwiedziło 7,28 mln internautów (real users), którzy wykonali w portalu 732,6 mln odsłon, a każdy spędził w nim średnio 3 godziny i 34:17 minuty (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Interia z nowym logo - już bez tarczy i „.pl”

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
anon14
Ładnie rozegrane, wp pokazało prosty bohomaz z painta, a interia chwilę później nowoczesne i estetyczne logo ;)
85 17
odpowiedź
User
OCKM
Grafika z "lorem ipsum"?
20 15
odpowiedź
User
Ekspert
Bardzo słabe logo

Wp i Onet maja sto razy lepsze
19 66
odpowiedź
User
dora
mi się podoba :)
49 16
odpowiedź
User
Nikt
Bo jesteś pracownikiem interii
21 48
odpowiedź