SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internet do 7,2 Mbps już w Erze

Polska Telefonia Cyfrowa wprowadza najszybszą wersję technologii HSDPA (High Speed Downlink Packet Access), która umożliwia odbieranie danych z prędkością dochodzącą do 7,2 Mbit/s.

Na początku będzie ona dostępna w wybranych miejscach w Warszawie, do końca lipca również w Łodzi, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku, a docelowo, do końca br., we wszystkich dużych polskich miastach. Pozostała część sieci 3G PTC umożliwia obecnie transmisję danych z prędkością do 3,6 Mbit/s. Dodatkowo, klienci mogą korzystać z największej w Polsce sieci blisko 400 hotspotów, które są rozmieszczone głównie w centrach biznesowych i handlowych, hotelach, lotniskach i restauracjach.

PTC uruchamia również testowo technologię HSUPA (High Speed Uplink Packet Access), umożliwiającą szybkie wysyłanie danych w sieci 3G, w wersji z prędkością do 1,4 Mbit/s. Testy tej technologii prowadzone będą w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Gdańsku. PTC planuje uruchomić HSUPA w wersji komercyjnej w trzecim kwartale br. wraz z pojawieniem się na rynku odpowiednich terminali końcowych umożliwiających klientom pełne wykorzystanie tej technologii. Obecnie, klienci mogą wysyłać dane z prędkością odpowiadającą technologii UMTS, czyli 384 Kbit/s.

Łącznie, oba standardy szerokopasmowej bezprzewodowej transmisji danych HSDPA i HSUPA tworzą technologię HSPA, która umożliwia klientom bardzo szybkie wysyłanie i odbieranie danych przy pomocy rozwiązań mobilnych. HSPA jest rozwiązaniem zapewniającym porównywalną szybkość przesyłu danych w  stosunku do łączy stacjonarnych typu DSL, a ze względu na swoją mobilność – jest znacznie bardziej praktyczne. Bruno Jacobfeuerborn, Dyrektor ds. Eksploatacji Sieci oraz członek Zarządu PTC podkreśla, że: „Polska jest jednym z pierwszych krajów na świecie, gdzie obie te technologie są wprowadzane jednocześnie. Sieć Era podtrzymuje tym samym swoją wieloletnią tradycję innowacyjności technologicznej, co przekłada się na nowoczesną ofertę dla klientów.”

W zasięgu technologii trzeciej generacji oferowanej przez Polską Telefonię Cyfrową jest już ponad 100 miejscowości na terenie całej Polski. Do końca br. liczba ta przekroczy 150,  a zasięg należącej do PTC sieci 3G obejmie 35% populacji kraju.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet do 7,2 Mbps już w Erze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl