SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internet Group i Tiscali wybudują razem 'punkt styku' w Polsce

5 czerwca 2006r. Internet Group S.A. poinformował o podpisaniu umowy partnerskiej z Tiscali International Network B.V.

Tiscali jest trzecim co do wielkości europejskim operatorem sieci rozległej, w oparciu o którą  świadczy usługi dla operatorów sieci Internet. Na koniec czwartego kwartału 2005 roku sieć ta obsługiwała 4,8 miliona aktywnych użytkowników. Aktualnie udostępnia punkty styku w następujących krajach: USA, Hiszpania, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Grecja, Szwajcaria, Austria, Niemcy, Czechy, Słowacja, Belgia, Holandia, Szwecja, Norwegia.

Punkt styku w Polsce będzie budowany przy współpracy z Internet Group S.A. i powinien być uruchomiony produkcyjnie do końca września 2006.

Zarząd szacuje wartość przedmiotu umowy na 500 tysięcy złotych - podano w komunikacie.

Internet Group S.A. 28 lutego br. ogłosiła podpisanie listu intencyjnego z CR Media Consulting S.A. z siedzibą w Warszawie, w wyniku którego Zarządy obydwu spółek, w celu zwiększenia skali działalności, wykorzystania efektów synergii oraz rozwinięcia działalności w nowych segmentach rynku. Spółki opracowały strategię budowy grupy kapitałowej, która będzie działała w następujących segmentach:
- media online,
- platforma online planowania i zakupu mediów,
- e-marketing,
- platforma dla biznesu.

„Internet Group S.A. otrzymała już raporty due dilligence oraz wyceny spółek, które w pierwszym kroku budowania grupy mają wejść w jej skład. Są to: CR Media Consulting S.A. wraz ze spółkami zależnymi - Ad.net S.A., Sabela Media Polska Sp. z o.o., Brand&Feston Sp. z o.o. oraz Interactive Marketing Partner Sp. z o. o. Obecnie jesteśmy na etapie negocjacji porozumienia inwestycyjnego oraz przygotowywania dokumentacji formalnej związanej z włączeniem grupy CR Media Consulting S.A. do grupy Internet Group S.A., tj. sprawozdania Zarządu z wkładów niepieniężnych, wniosku do UOKiK oraz prospektu emisyjnego. Zarząd IG będzie dążył do jak najszybszego zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, któremu rekomendować będzie podjęcie stosownych decyzji dotyczących nowych emisji, w tym emisji skierowanych do akcjonariuszy CR Media Consulting S.A. w zamian za akcje tej spółki” – mówi Prezes IGroup Jerzy Jędrzejczyk

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet Group i Tiscali wybudują razem 'punkt styku' w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl