SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internet źródłem szkolnych informacji

Ostatnie badania przeprowadzone przez Pew Internet & American Life Project wskazują, że dziewczęta używają internetu najchętniej do celów edukacyjnych.

Badania przeprowadzone przez Pew Internet & American Life Project wskazują, że spośród młodzieży w wieku od 12-17 roku życia 87%  używa internetu. Wśród tej grupy internautów aż 61% dziewcząt przyznało, że wykorzystuje Internet do zdobywania informacji potrzebnych "do szkoły". Dla porównania, wśród chłopców taką odpowiedź wskazało 53% respondentów.

Sytuacja jest podobna, gdy zawęzi się wyniki ankiety do młodzieży od 15 do 17 roku życia. Okazuje się wówczas, że 79% dziewcząt podkreśliło, że wykorzystuje Internet do celów edukacyjnych, podczas gdy wśród chłopców taką odpowiedź wybrało 70% ankietowanych.

Badania nie stwierdziły wyraźnej różnicy w preferencjach wykorzystania internetu pomiędzy użytkownikami stałego łącza, a posiadaczami modemu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internet źródłem szkolnych informacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl