SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internetowa oszczędność Urzędu Miasta

W stołecznym Urzędzie Miasta przeprowadzono pierwszą aukcję internetową na dostawę towaru

W stołecznym Urzędzie Miasta przeprowadzono pierwszą aukcję internetową na dostawę towaru - tonerów do kserokopiarek w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania. W trwającej 35 minut licytacji uczestniczyło 11 firm. Oszczędności w porównaniu z cenami towaru kupowanego w normalnym trybie wyniosły ok. 23%.

Ponieważ była to pierwsza tego typu operacja w urzędzie, dzień wcześniej przeprowadzono próbę: firmy, które zadeklarowały chęć udziału w licytacji, konkurowały między sobą na punkty - jak w grze komputerowej. W prawdziwej wirtualnej aukcji walczono już na pieniądze. Ostatecznie cena, którą zaproponował zwycięzca, jest niższa o 23% od cen tonerów kupowanych w przeszłości przez miasto w normalnym trybie.

Na przeprowadzenie aukcji pozwoliła Urzędowi Miasta ustawa Prawo zamówień publicznych. Ogranicza ona jednak wartość towaru kupowanego w ten sposób do 6 tys. euro. "To z punktu widzenia miasta kwota minimalna" - powiedział dyrektor biura zamówień publicznych w Ratuszu Mirosław Kochalski.

Projekt nowej ustawy, w której regulacje na ten temat mają być bardziej korzystne, jest obecnie w podkomisji gospodarki. "Boże, niech oni szybciej uchwalą te przepisy" - podsumował pierwszą aukcję Kochalski.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internetowa oszczędność Urzędu Miasta

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl