SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internetowa popularność narkotyków

Nowoczesne technologie ułatwiają dostęp do narkotyków.

Badania przeprowadzone w Japonii mówią, że zdaniem około 72 proc. ankietowanych, dzięki sieci i telefonii komórkowej dostęp do takich substancji jak amfetaminia czy ecstasy jest ułatwiony bardziej niż kiedyś. Badania przeprowadzono na początku roku wśród 5 tys. osób w wieku od 15 lat wzwyż.

Jako przyczyny zwiększającej się popularności narkotyków w 69 proc. przypadków wskazywali dostępność środków odurzających w rozrywkowych dzielnicach miast, a w ponad 50 proc. wymieniali brak świadomości o skutkach, do jakich prowadzić może ich zażywanie.

Jak wspomina Yahoo!, w 2005 roku liczba przejętych przez japońską policję pigułek ecstasy i innych tego typu środków wzrosła w porównaniu z poprzednim rokiem o około 21,8 proc. (z 571,5 tys. pastylek). W tym samym czasie zmalała ilość przejmowanej amfetaminy, o 69,3 proc. do 124 kilogramów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Internetowa popularność narkotyków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl