SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Investigate Europe” - 9 dziennikarzy bada zagrożenia na granicach UE. Wśród nich Wojciech Cieśla z „Newsweek Polska”

Dziewięcioro dziennikarzy z europejskich mediów przygotowało wspólnie raport o zagrożeniach na granicach Unii Europejskiej po kryzysie z uchodźcami. Tekst kolektywu „Investigate Europe” został opublikowany w sześciu tytułach, w tym w tygodniku „Newsweek Polska”. Polskę reprezentuje Wojciech Cieśla.

Wojciech Cieśla, fot. youtubeArticle

Zespół projektu „Investigate Europe” składa się z dziewięciu europejskich dziennikarzy. Kolektyw za główny cel stawia sobie badanie tematów ważnych dla Europy.

W skład zespołu wchodzą: Crina Boros (Wielka Brytania), Ingeborg Eliassen (Norwegia), Christophe Garach (Francja), Nikolas Leontopoulos (Grecja), Maria Maggiore (Włochy), Paulo Pena (Portugalia), Harald Schumann (Niemcy) i Elisa Simantke (Niemcy), zaś Polskę reprezentuje Wojciech Cieśla, na co dzień związany z „Newsweekiem”.

Pierwszym tematem, którym zajęła się „Investigate Europe” jest kryzys z uchodźcami w Europie. Dziennikarze stworzyli raport dotyczący zagrożeń na granicach Unii Europejskiej. Artykuł został opublikowany w sześciu tytułach europejskich: „Aftenposten”, „Tagesspiegel”, „Publico”, „Corrieredella Sera” i „Vice”.

W Polsce tekst pt. „Dziwna historia robota do łapania uchodźców” można przeczytać na łamach bieżącego wydania „Newsweeka”. Część pierwsza raportu trafiła także na portal Newsweek.pl.

Projekt działa dzięki wsparciu fundacji: Hans-Böckler-Stiftung, Fritt Ord, Stiftung Hübner & Kennedy, Rudolf-Augstein-Stiftung oraz Open Society Initiative for Europe.  Dziennikarze współpracują z Journalismfund i N-Ost. Wczoraj wystartowała dedykowana projektowi strona internetowa www.investigate-europe.eu.

Kolektyw „Investigate Europe” opiera swą działalność na Europejskiej Karcie Wolności Prasy oraz Deklaracji Zasad Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy.

Przypomnijmy, że w listopadzie ub.r. Wojciech Cieśla i grupa europejskich dziennikarzy pozwała Parlament Europejski za brak dostępu do informacji publicznej. Chodzi o odmowę dostępu do informacji publicznej o wydatkach europosłów.

Z danych ZKDP wynika, że w trzech pierwszych kwartałach 2016 roku sprzedaż ogółem „Newsweek Polska” wyniosła 113 098 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Investigate Europe” - 9 dziennikarzy bada zagrożenia na granicach UE. Wśród nich Wojciech Cieśla z „Newsweek Polska”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl