SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat i TV4 w ofercie serwisu Ipla

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji prowadzi analizy ofert nadawców, którzy świadczą usługę rozprowadzania kanałów za pomocą platform VoD. Do zastosowania się do zasady must carry, must offer został wezwany Cyfrowy Polsat. - Operator ma dwa miesiące na dostosowanie się do przepisów. Jeżeli się nie dostosuje, przewodniczący będzie zobowiązany nałożyć karę - poinformowała Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT. Na razie w Ipli pojawił się kanały Polsat i TV4.

Article

Zasada must carry, must offer zakłada, że operator rozprowadzający programy telewizyjne musi włączać do swojej oferty kanały: TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls i regionalną antenę TVP (must carry), a nadawcy tych telewizji nie mogą odmówić zgody na udostępnienie sygnału ani uzależniać jej „od uiszczania jakiegokolwiek wynagrodzenia, w tym w szczególności z tytułu udzielenia licencji za korzystanie z nadania” (must offer).

Już w 2018 roku roku interpretacja tej zasady wywołała wiele kontrowersji, chodziło m.in. o spór o reemisję sygnału publicznego nadawcy przez WP Pilota, wiele miesięcy trwał też spór sądowy pomiędzy Wirtualną Polską a TVN Discovery Polska w sprawie możliwości udostępniania na platformie kanałów TVN24 i TVN24 BiS.

Operator sieci telekomunikacyjnej Play do swojej oferty telewizyjnej włączył TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TVN i TV4. Zrobił to bez porozumienia z nadawcami, w oparciu o zasadę must carry - must offer.

Cyfrowy Polsat ma dwa miesiące na dostosowanie się do zasady

Jak wynika z naszych informacji, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nadal nie uznała, że stosowanie zasady must carry, must offer jest należycie wypełniane. Obecnie prowadzi analizy ofert platform świadczących usługi rozprowadzania programów i w zależności od wyniku tych analiz podejmie stosowne działania. Jednego z nich – Cyfrowy Polsat – wezwała do udostępnienia kanałów telewizji naziemnej na platformie Ipla.

- Operator ma 2 miesiące na dostosowanie się do przepisów Jeżeli się nie dostosuje Przewodniczący będzie zobowiązany nałożyć karę – przekazała nam Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Dodaje, że oferty pozostałych operatorów (poza TVP, która ma jedynie VoD TVP) „są przedmiotem analizy KRRiT”.

Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu odpowiedział nam na zadane pytania, że "obecnie spółka nie wypowiada się na ten temat". W tym tygodniu pojawiły się na razie kanały Polsat oraz TV4, pozostałych (jak np. 3 anten TVP) nadal nie ma w ofercie Ipli.

W ubiegłym roku przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski mówił nam, że chciałby rozszerzenia zasady must carry, must offer na wszystkie bezpłatne kanały naziemnej telewizji cyfrowej. - Tak, by dać pełną podstawę do konstruowania oferty programowej dla wszystkich operatorów - zarówno dużych, jak i małych – komentował.

Dołącz do dyskusji: Polsat i TV4 w ofercie serwisu Ipla

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Spełniony
To już w ogóle TV nie jest mi w domu potrzebne bo to w zasadzie jedyne kanały które oglądam. Na TVP i tak zerkam sporadycznie a sztucznego TVN staram się unikać.
odpowiedź
User
Byłam w Ipla
To koło ratunkowe dla tego serwisu
odpowiedź
User
Sam
Już kiedyś pisałem do operatorów IPLA, TVN Pleyer , że nie wypełniają obowiązku must offer. Puki co operatorzy olewają tą sprawę no i klienci zaczęli ich olewać przesiedli się na Netflixa a IPLA i TVN Player dalej śpią. Przespali już bo WP Pilot się rozrasta w ofercie i zasięgu.
odpowiedź