SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jacek Kurski bez obaw przed ocenieniem przez RMN pracy zarządu TVP. „Stoi za mną wysoka oglądalność”

Po tym jak Rada Mediów Narodowych zapowiedziała własny raport na temat działania zarządu Telewizji Polskiej prezes firmy Jacek Kurski mówi portalowi Wirtualnemedia.pl: - Czekam spokojnie na werdykt i ocenę, przemawiają za mną wyniki oglądalności.

Jacek Kurski, fot. akpa Article

We wtorek 9 stycznia Kurski został zaproszony na posiedzenie sejmowej komisji kultury i środków przekazu. Odpowiadał na zarzuty posłów dotyczące polityki informacyjnej TVP Info.

Zapytany o zdanie na temat TVP, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański powiedział wówczas m.in. że Rada zbiera materiały i szykuje się do własnej oceny szefostwa telewizji i kierownictwa poszczególnych mediów publicznych na półmetku kadencji. - Analizy i statystki, robione przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, a także takie spotkania jak dzisiejsza komisja, to są głosy, które będziemy brali pod uwagę sporządzając wspomnianą opinię - podkreślał Czabański.

TVP Jacek Kurski odpowiada portalowi Wirtualnemedia.pl, że ze spokojem czeka na werdykt RMN w tej sprawie. - Taka jest rola Rady Mediów Narodowych. Każdy ma swoją rolę, zapisaną w prawie: ja kieruję telewizją, a pan przewodniczący Czabański - Radą. Tak jak biegacz biega, słońce wschodzi i zachodzi, tak pan przewodniczący zbiera materiały i ocenia. Czekam spokojnie na to, co się wydarzy, na werdykt, bowiem za mną przemawiają wysokie wyniki oglądalności, m.in. sylwestra w Zakopanem, skoków narciarskich czy „Korony królów” - mówi nam Kurski.

W ubiegłym tygodniu Telewizja Polska zaprezentowała szczegóły własnego pomiaru oglądalności, które określa jako model oglądalności rzeczywistej (MOR), opartego na danych od klientów Netii. Ma on wykazywać korzystniejsze dla TVP notowania od dotychczasowych, sporządzanych przez Nielsen Audience Measurement.

Według danych Nielsen Audience Measurement w ub.r. TVP Info miało 3,83 proc. udziału w rynku oglądalności, o 17,5 proc. więcej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jacek Kurski bez obaw przed ocenieniem przez RMN pracy zarządu TVP. „Stoi za mną wysoka oglądalność”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej konserwatywny nie popierający PISu
Ciemny lud potrafi liczyć i wie, że TVP1 i TVP2 mają rekordowo niską oglądalność, podobnie jak Wiadomości, a w 2016 spółka była 180 milionów na minusie. W 2017 dzięki hojnemu wsparciu władzy wyjdą na czysto.
37 9
odpowiedź
User
Patusiausiasiusia
Jaka jego zasługa ze skoki mają dobra oglądalność?
37 8
odpowiedź
User
widz
Panie Kurski.. Za panem stoi NAJNIŻSZA OGLĄDALNOŚĆ jakiej TVP nie pamięta od X lat... Co pan opowiada.???? TVP umiera.
41 8
odpowiedź
User
Dustman
Z innej beczki. Czy kiedykolwiek zdarzyło wam się czytać w internecie jakąś negatywną opinię o Kurskim, nie zawierającą słynną formułę o "ciemnym ludzie"?
10 18
odpowiedź
User
ja
Jeśli ocena będzie merytoryczna to nie powinno być żadnego problemu,chyba że czegoś nie wiemy,albo Rem ma zupełnie inną koncepcję czy w ogóle czy głównych wydatków,albo np.co do nakładów na sport,czy kilka innych przedsięwzięć.Natomiast myślę,że ocena może być tylko dobra,co nie zmienia faktu,że Kurski się na tej oglądalności zafiksował a z nim ekipa wiadomości. Tak zresztą jak niektórzy tu,usiłujący nam wmawiać,że tvp niktnie ogląda i że cały czas media publiczne mają najniższe wyniki w historii,największe spadki w historii,etc.Rozumiem,że JK chce to podkreślić,że pokazuje,że można i że wbrew krakaniu..ale naprawdęnie to jest najważniejsze,nie jest to aż tak ważne przy układaniu ramówki i oferty mediów publicznych.Ok.jeśli można poprawić,super,czy ramówkę,czy program,jeśli można zrobić krok w tył,bok czy przód,by zwiększyć widownię,przy założeniu,że uznajemy takie założenia,ok.jeśli tvp oglądają miliony to mnie to bardzo bardzo cieszy,choć nie z powodu stu odcinków m jak m i BSz,czy jak zabić zabitego,etc.a z innych.Niemniej naprawdę więcej dystansu do oglądalności,wysokiej i niskiej.
8 16
odpowiedź