SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aplikacja JustDrive pozwala przedsiębiorcom na bezgotówkowe zakupy paliwa. „Za kilka miesięcy będą mogli korzystać wszyscy”

Firma Itmagination uruchomiła usługę o nazwie JustDrive. Pozwala ona na bezgotówkowe kupowanie paliwa na stacjach benzynowych za pomocą mobilnej aplikacji. Obecnie z JustDrive mogą korzystać wyłącznie przedsiębiorcy. - Wprowadzenie aplikacji dla prywatnych użytkowników to kwestia dwóch, trzech miesięcy. Możliwości JustDrive będą jednak dużo większe, a w przyszłości planujemy między innymi udostępnianie samochodów w modelu subskrypcyjnym - zapowiada w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Daniel Arak, założyciel aplikacji JustDrive i prezes Itmagination.

Article

O uruchomieniu usługi JustDrive poinformowano podczas konferencji prasowej w Warszawie. JustDrive jest mobilną aplikacją, która pozwala na bezgotówkowe płacenie za tankowanie paliwa na stacjach benzynowych.

Według wyjaśnień producenta JustDrive po zatankowaniu wybranego paliwa wystarczy zeskanować kod QR umieszczony na dystrybutorze, zaakceptować kwotę, która wyświetli się na ekranie i można jechać dalej bez konieczności płacenia za benzynę w kasie na stacji.

Z rozwiązania można obecnie skorzystać na dowolnej stacji Orlen i Bliska, w planach jest już współpraca z kolejnymi sieciami. Płatność pobrana zostanie z karty kredytowej podanej podczas rejestracji.

Od pierwszego tankowania każda osoba dokonująca transakcji otrzymuje 5 groszy zniżki na litrze paliwa, a udział w rozbudowanym programie poleceń pozwala zaoszczędzić nawet do 50 proc. na kosztach związanych z tankowaniem. Każda osoba, która zarejestruje się w aplikacji z unikalnym kodem polecającym poza standardowymi 5 groszami, przez miesiąc otrzyma dodatkowe 50 groszy rabatu, więc w sumie według producenta JustDrive zapłaci 55 groszy mniej na litrze paliwa. Dodatkowo osoba polecająca otrzyma 5 groszy zniżki od każdej osoby, która wykorzysta jej kod przez 90 dni. Są jedynie dwa ograniczenia - zniżki działają do 100 litrów paliwa miesięcznie a cena litra nie może być niższa niż 50 proc. tego co zostanie wyświetlone na dystrybutorze.

Podczas konferencji zaznaczono, że korzyści z używania JustDrive nie ograniczają się jedynie do szybkich bezgotówkowych zakupów czy programu rabatowego. Plusem ma być też fakt, że za zakupione paliwo za pomocą aplikacji przedsiębiorca otrzymuje jedną zbiorczą fakturę, co znacznie ułatwia okresowe rozliczenia w firmie.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Daniel Arak, założyciel aplikacji JustDrive i prezes Itmagination zapowiada, że w niedalekiej przyszłości dostępność JustDrive zostanie rozszerzona i wyjaśnia dlaczego nie stało się tak w momencie wprowadzenia aplikacji na rynek.

- To głównie kwestia techniczna związana z paragonami, a konkretnie z wprowadzeniem do aplikacji e-paragonu - tłumaczy Daniel Arak. - Ta sprawa jest już na końcowym etapie prac i jestem pewien że niebawem zostanie sfinalizowana. W efekcie możliwość bezgotówkowych zakupów paliwa przez JustDrive stanie się dostępna dla wszystkich chętnych użytkowników. Sądzę że to kwestia najbliższych dwóch, trzech miesięcy.

Szef JustDrive podkreśla, że według biznesowych założeń firma będzie zadowolona jeśli do końca br. z aplikacji będzie aktywnie korzystać 100 tys. użytkowników w Polsce. Zapowiada też, że bezgotówkowe zakupy paliw to dopiero początek możliwości jakie ma oferować JustDrive.

- W przyszłości za pomocą skanowania kodów QR w aplikacji na stacjach można będzie kupować także oferowane tam inne produkty - obiecuje Arak. - W dalszej kolejności planujemy też automatyzację transakcji związanych z korzystaniem z myjni samochodowych, parkometrów czy zamkniętych płatnych parkingów.

Arak zapowiada również, że jeszcze w br. ma ruszyć oparty na JustDrive system oferowania nowych samochodów w modelu subskrypcyjnym.

- W założeniach użytkownik będzie mógł korzystać z auta przez rok lub dwa płacąc tylko za ten okres - wyjaśnia szef JustDrive. - To może pomóc w poprawieniu statystyk związanych z częstym korzystaniem przez Polaków ze zużytych i starych samochodów. W tym modelu użytkownik ponosiłby koszty związane z utratą wartości wypożyczonego auta oraz dodatkowe opłaty. Wprowadzenie w życie tego modelu wymaga wielu uzgodnień i umów z producentami i dystrybutorami na rynku motoryzacyjnym, a także z innymi instytucjami. Wierzymy jednak w ten projekt, bo może być kolejnym krokiem w kierunku uproszczenia naszego codziennego życia, a takie właśnie jest podstawowe założenie JustDrive - podkreśla Arak.

Aplikację JustDrive pobierzecie w App Store oraz na platformie Google Play.

Dołącz do dyskusji: Aplikacja JustDrive pozwala przedsiębiorcom na bezgotówkowe zakupy paliwa. „Za kilka miesięcy będą mogli korzystać wszyscy”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Jakby ktoś potrzebował kodu polecającego dla zniżki 50gr, to podaję: X730-A5NP
odpowiedź
User
Rafal
Mój kod polecający na -50gr/litr : 1R7E-M9VF (dostaniesz 50gr rabatu za litr przez 30 dni + 5gr za litr na stałe, ja 5 gr rabatu przez 90dni ;)
odpowiedź
User
Rafal
Super aplikacja!
Kod na 50gr/litr ! - 9E2N-5X59
odpowiedź