SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jak żyją doktorzy i aptekarze?

W białych fartuchach znajdziemy zdecydowanie więcej Pań niż Panów (w proporcjach 60 do 40).

Wynika z danych zebranych poprzez Ogólnopolski Kwestionariusz Produktów i Usług Acxiom Polska.

 Lekarze i farmaceuci stanowią grupę zawodową, która na tle statystycznej polskiej rodziny, wypada bardzo korzystnie – cechuje się dobrą sytuacją materialną oraz finansową, należą do niej ludzie aktywni i otwarci na nowinki technologiczne.

Własny dom lub mieszkanie posiada ponad 77% z nich, podczas gdy w wynajętych kwaterach zamieszkuje niecałe 7%. Jedna trzecia adeptów medycyny prowadzi jedno lub co najwyżej dwuosobowe gospodarstwa domowe, choć najbardziej popularnym modelem rodziny pozostaje gospodarstwo wielkości trzy-cztery osoby (51% wskazań).

Choć zawód powszechnie szanowany i uważany za intratny, dochodami powyżej 4000 zł może pochwalić się 20% lekarzy i farmaceutów. Najczęściej (36% z nich ) zarabiają oni w granicach 2200 – 4000 zł. Nie muszą jednak zaciskać pasa – jedna czwarta przeznacza na tygodniowe zakupy kwoty większe niż 250 zł, 49% płaci za telefon stacjonarny rachunki wynoszące powyżej 100 zł, a w 26% gospodarstw znajduje się więcej niż jedno auto.

Doktorzy myślą poważnie o przyszłości - 29% z nich (to jest ponad dwukrotnie częściej niż statystyczny Polak) korzysta z instrumentów związanych z oszczędzaniem.

41% posiada w domu własny komputer, a 35% deklaruje internet i komputer jako swoje hobby. Rzadko można ich spotkać przed telewizorem – 47% z nich przed szklanym ekranem spędza nie więcej niż 2 godziny dziennie. Preferują raczej książki (71%), interesują się kulturą/polityką/podróżami (64%) oraz chętnie poświęcają czas na podnoszenie swoich umiejętności/naukę języków obcych (42%).

Chętnie podróżują – tylko 16% spędza wakacje w domu, 37% wybiera na urlop któryś z krajów europejskich, a 12% wyjeżdża poza Stary Kontynent.

Dane pochodzą z Ogólnopolskiego Kwestionariusza Produktów i Usług Acxiom Polska – fale 2000 -2005 rok.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jak żyją doktorzy i aptekarze?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl