SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski w KRRiT. Pierwsze posiedzenie w piątek lub poniedziałek

Prezydent Andrzej Duda powołał do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Janusza Kaweckiego oraz Andrzeja Sabatowskiego. Uzupełnili oni skład KRRiT na nową kadencję. Pierwsze posiedzenie jest planowane na piątek lub poniedziałek.

Prezydent Andrzej Duda, fot. Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRP Article

Janusz Kawecki ma tytuł naukowy profesora, jest dyrektorem Instytutu Mechaniki Budowli Politechniki Krakowskiej. Jako publicysta jest związany z Telewizją Trwam, Radiem Maryja (prowadzi tam audycję „Głos z Krakowa”), „Naszym Dziennikiem” i „Moją Rodziną”. Jest również przewodniczącym Zespołu Wspierania Radia Maryja.

Andrzej Sabatowski w przeszłości był m.in. zastępcą dyrektora ds. finansów i produkcji oraz dyrektorem w TVP Wrocław. Pracował również jako dziennikarz.

Kawecki i Sabatowski uzupełnili 5-osobowy skład Krajowej Rady na nową, 6-letnią kadencję.

Pod koniec lipca Sejm wybrał do KRRiT zaproponowanych przez PiS Elżbietę Więcławską-Sauk i Witolda Kołodziejskego, a Senat - Teresę Bochwic (także kandydatkę PiS-u).

Witold Kołodziejski od 2015 r. do 2016 r. był wiceministrem cyfryzacji; w latach 2006-2010 zasiadał w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji; w październiku 2007 r. został przewodniczącym Rady.

Elżbieta Więcławska-Sauk od 1974 r. pracowała jako dziennikarka TVP Łódź, po wprowadzeniu stanu wojennego została zwolniona z pracy. Powróciła do oddziału łódzkiego Telewizji w latach 90. Była posłanką na Sejm IV kadencji i senatorem VI kadencji z ramienia PiS.

Teresa Bochwic – publicystka, reportażystka, w latach 1989-1991 dziennikarka „Tygodnika Solidarność”, wykładowca. Była represjonowana z przyczyn politycznych za działalność w okresie „Solidarności”. Od 1999 r. jest zatrudniona w Katedrze Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Na początku sierpnia br. skończyła się kadencja poprzedniego składu KRRiT, który tworzyli Jan Dworak i Krzysztof Luft (wybrani przez prezydenta), Witold Graboś i Sławomir Rogowski (wybrani przez Sejm) oraz Stefan Pastuszka (wybrany przez Senat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski w KRRiT. Pierwsze posiedzenie w piątek lub poniedziałek

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tarpan
Notariusz PiS podpisze wszystko, co mu podsuną.
41 47
odpowiedź
User
rycho
Bardzo dobry wybor pana prezydenta.
Brakuje mi tylko wiadomosci czy odrzucil sprawozdanie poprzedniej KRRiTv
54 29
odpowiedź
User
Zuzanna
Dziękujemy :)
17 28
odpowiedź
User
Mateusz24
Trudno się dziwić takiej decyzji skoro w skład wcześniejszej KRRiTV nie wszedł żaden przedstawiciel PiSu.
42 18
odpowiedź
User
Marcin
Bardzo dobry wybór Pana Prezydenta, chciałbym żeby jeszcze TV Republika i Tele 5 dodali do ogólnopolskiego, bezpłatnego DVB-T. Trzymam kciuki!
35 17
odpowiedź