SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski w KRRiT. Pierwsze posiedzenie w piątek lub poniedziałek

Prezydent Andrzej Duda powołał do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Janusza Kaweckiego oraz Andrzeja Sabatowskiego. Uzupełnili oni skład KRRiT na nową kadencję. Pierwsze posiedzenie jest planowane na piątek lub poniedziałek.

Prezydent Andrzej Duda, fot. Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRPArticle

Janusz Kawecki ma tytuł naukowy profesora, jest dyrektorem Instytutu Mechaniki Budowli Politechniki Krakowskiej. Jako publicysta jest związany z Telewizją Trwam, Radiem Maryja (prowadzi tam audycję „Głos z Krakowa”), „Naszym Dziennikiem” i „Moją Rodziną”. Jest również przewodniczącym Zespołu Wspierania Radia Maryja.

Andrzej Sabatowski w przeszłości był m.in. zastępcą dyrektora ds. finansów i produkcji oraz dyrektorem w TVP Wrocław. Pracował również jako dziennikarz.

Kawecki i Sabatowski uzupełnili 5-osobowy skład Krajowej Rady na nową, 6-letnią kadencję.

Pod koniec lipca Sejm wybrał do KRRiT zaproponowanych przez PiS Elżbietę Więcławską-Sauk i Witolda Kołodziejskego, a Senat - Teresę Bochwic (także kandydatkę PiS-u).

Witold Kołodziejski od 2015 r. do 2016 r. był wiceministrem cyfryzacji; w latach 2006-2010 zasiadał w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji; w październiku 2007 r. został przewodniczącym Rady.

Elżbieta Więcławska-Sauk od 1974 r. pracowała jako dziennikarka TVP Łódź, po wprowadzeniu stanu wojennego została zwolniona z pracy. Powróciła do oddziału łódzkiego Telewizji w latach 90. Była posłanką na Sejm IV kadencji i senatorem VI kadencji z ramienia PiS.

Teresa Bochwic – publicystka, reportażystka, w latach 1989-1991 dziennikarka „Tygodnika Solidarność”, wykładowca. Była represjonowana z przyczyn politycznych za działalność w okresie „Solidarności”. Od 1999 r. jest zatrudniona w Katedrze Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Na początku sierpnia br. skończyła się kadencja poprzedniego składu KRRiT, który tworzyli Jan Dworak i Krzysztof Luft (wybrani przez prezydenta), Witold Graboś i Sławomir Rogowski (wybrani przez Sejm) oraz Stefan Pastuszka (wybrany przez Senat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski w KRRiT. Pierwsze posiedzenie w piątek lub poniedziałek

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tarpan
Notariusz PiS podpisze wszystko, co mu podsuną.
odpowiedź
User
rycho
Bardzo dobry wybor pana prezydenta.
Brakuje mi tylko wiadomosci czy odrzucil sprawozdanie poprzedniej KRRiTv
odpowiedź
User
Zuzanna
Dziękujemy :)
odpowiedź