SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Japończycy boją się internetu

Aż 84,4 procenta dorosłych użytkowników internetu z Japonii co najmniej raz w swoim życiu miało poczucie, że internet jest "straszny".

Z badania przeprowadzonego przez firmę Marsh Research wynika, że 72,7 procenta japońskich internautów uważa, iż internet jest "straszny do pewnego stopnia". Kolejne 11,7 procenta jest zdania, że internet jest "naprawdę straszny".

Tylko 14,7 procenta respondentów stwierdziło, że tak naprawdę internet nie jest straszny, a zaledwie 1 procent, że nie jest on straszny w ogóle.

43,5 procenta badanych wskazało na dużą liczbę okien pop-up pojawiających się jednocześnie, jako przypadek, w którym internet ich przeraża. Kolejne były tutaj: zainfekowanie wirusem (33,2 procenta), otrzymanie rachunku za coś czego się nie pamięta (25,9 procenta), wyciek własnych osobistych informacji (19,4 procenta), zobaczenie strasznego zdjęcia lub wideo (13,4 procenta), zaangażowanie się w kłótnię w sieci (9,5 procenta), uzależnienie się od internetu (9,1 procenta), oczernianie kogoś w sieci (6,9 procenta), wyciek osobistych informacji kogoś ze znajomych lub z rodziny (5,6 procenta) oraz zerwanie relacji w prawdziwym życiu na skutek kwestii związanych z internetem (4,3 procenta).

Ponad 60 procent respondentów stwierdziło także, że internet jest dla nich tak samo straszny jak rok wcześniej, a dla 24 procent jest on nawet jeszcze bardziej przerażający.

źródło: eMarketer

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Japończycy boją się internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl