SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jarosław Kaczyński: media osiągnęły dno w czasie próby puczu sejmowego, dezinformacje m.in. w TVN

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński skrytykował relacjonowanie przez większość mediów ostatniego zamieszania w Sejmie. Negatywnie ocenił m.in. opisywanie ataku części manifestujących na Krystynę Pawłowicz oraz udział niektórych dziennikarzy w demonstracjach.

Jarosław KaczyńskiArticle

- Media osiągnęły dno. Po pierwsze, brały bezpośrednio udział w próbie puczu, próbie ataku na Sejm. Ona się wprawdzie nie udała, bo okazali się za słabi, ale taką próbę podjęto, a media zwoływały ludzi, by wzięli w niej udział. To coś w państwie demokratycznym niesłychanego - stwierdził Jarosław Kaczyński w wywiadzie w nowym numerze „W Sieci”.

Przypomnijmy, że wieczorem w piątek 17 listopada, kiedy zaczęło się zamieszanie podczas posiedzenia Sejmu, przed budynkiem odbyła się manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. Oprócz Mateusza Kijowskiego, Radosława Sikorskiego i Romana Giertycha do zgromadzonych przemawiał m.in. redaktor naczelny „Newsweek Polska” Tomasz Lis. W dalszych manifestacjach przed Sejmem brali też udział niektórzy dziennikarze „Gazety Wyborczej”, informując o tym na portalach społecznościowych. Z kolei Michał Broniatowski, redaktor naczelny polskiej edycji „Forbesa”, zamieścił na Facebooku „małą instrukcję, co musi się stać, żeby powstał Majdan”. W piątek i sobotę niektórzy demonstrujący atakowali reporterów Telewizji Polskiej, co skrytykowało wielu dziennikarzy i Press Club Polska.

Według Jarosława Kaczyńskiego media relacjonowały przebieg demonstracji „w sposób całkowicie zakłamany”. Jako przykład podał opisywanie, jak część protestujących obrażała i obrzucała różnymi przedmiotami posłankę PiS Krystynę Pawłowicz, którą musieli eskortować policjanci. - Mieliśmy do czynienia z obrzydliwymi kłamstwami - podsumował to prezes PiS.

Jego zdaniem obóz rządzący w tej sytuacji musi za wszelką cenę starać się dotrzeć do społeczeństwa ze swoim przekazem. - To trudne, bo przy wciąż ogromnej dominacji medialnej tamtej strony opinia publiczna jest potężnie dezinformowana. Przecież np. TVN pokazuje to w sposób całkowicie odwrócony, jakby to PiS napadło na opozycję, zwołało agresywnych osobników pod Sejm i próbowało zdemontować życie polityczne, wielokrotnie łamiąc po drodze prawo - uważa Kaczyński.

Prezes PiS zapowiedział, że jego partia będzie w tej sprawie pisać „wszelkie możliwe skargi i protesty”. - Ale osobiście, jako poseł, uważam, że to podstawa do poważnego wytknięcia tych nadużyć właścicielom poszczególnych mediów. Tak łgać, tak odwracać wartości, przedstawiać lżonego i atakowanego człowieka jako agresora, nie wolno. Nie wolno też pomijać informacji o przestępczym charakterze działań opozycji - wyliczył.

Według Jarosława Kaczyńskiego warto wprowadzić przepisy zakładające większą dekoncentrację na rynku mediów, przy czym sednem sprawy jest nastawienie światopoglądowe dziennikarzy mediów.

- W większości krajów demokratycznych media mają przechył lewicowy. U nas jest to jednak posunięte do absurdu. Co więcej, przechył nie tyle lewicowy, ile oligarchiczny, skupiony na ochronie, delikatnie mówiąc, nieekwiwalentnej wymiany dóbr. Nie ma to nic wspólnego z żadną lewicą - ocenia lider PiS.

Dołącz do dyskusji: Jarosław Kaczyński: media osiągnęły dno w czasie próby puczu sejmowego, dezinformacje m.in. w TVN

62 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
I tyle
Dno, panie Kaczyński, to osiągnęła patia panująca. Jak się nazywa niszczenie Ojczyzny, wydobywanie z ludzi tego co najgorsze, no jak?!
odpowiedź
User
widz555
Jaśnie państwo demokratyczne myśli, że obywatele mają prawo tylko do jednego rodzaju demonstracji w postaci uczestnictwa w wyborach.
odpowiedź
User
Kasia X
GDZIE SĄ 3 RANNE OSOBY, KTÓRE PRZEŻYŁY ZAMACH POD SMOLEŃSKIEM? CHWILĘ PO ZESTRZELENIU POLSKIEGO SAMOLOTU W SMOLEŃSKIM LESIE, WSZYSTKIE ŚWIATOWE MEDIA INFORMOWAŁY O TYM, ŻE 3 OSOBY ŻYJĄ I SĄ TRANSPORTOWANE DO SZPITALA?
odpowiedź