SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jedno.org - nowa inicjatywna na styku charytatywności i CSR, twórcą Łukasz Dolata

Jedno.org to projekt Łukasza Dolaty, właściciela domu produkcji filmowej Oversee. Docelowo ma się przekształcić w fundację, która będzie realizować kampanie "w służbie czynienia dobra", jak podkreśla Dolata.

Łukasz DolataArticle

Jedno.org działa na razie w obrębie firmy Łukasza Dolaty, Oversee. Łącznie nad projektem pracuje 7 osób z działów produkcja video, strategia, kreacja, PR czy obsługa klienta. Inicjatywa ma także zewnętrznych partnerów.

Działalność jedno.org  będzie ukierunkowana na charytatywne wsparcie komunikacyjne konkretnych organizacji, np. domów dziecka. Drugi core działalności to kampanie CSR dla komercyjnych podmiotów. Jedno.org chce zachęcać firmy do przeznaczania części swoich budżetów marketingowych na działania dla dobra społecznego.

- Na całym świecie można zaobserwować trend w którym za przyszłe losy świata odpowiedzialność przejmują nie tylko rządy czy organizacje pożytku publicznego, ale prywatne firmy. I nie jest to tylko zabieg wizerunkowy, ale coraz częściej nagląca potrzeba podyktowana zarówno kryzysami społecznymi i ekologicznymi jak i rosnącą świadomością przeciętnego człowieka, a co za tym idzie, konsumenta. Jedno.org ma na celu odpowiedzenie na ten trend, pokazując, że odpowiedzialne przedsiębiorstwa będą w najbliższym czasie nie tylko lepiej postrzegane, ale znacznie skuteczniejsze biznesowo - mówi Łukasz Dolata, inicjator projektu.

Inicjatorzy jedno.org pracują już nad pierwszą realizacją, która zostanie zaprezentowana w najbliższym czasie. Niedługo wystartuje także blog, gdzie będą prezentowane dobre praktyki CSR w Polsce i na rynkach zagranicznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jedno.org - nowa inicjatywna na styku charytatywności i CSR, twórcą Łukasz Dolata

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl