SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jerzy Sosnowski zwolniony z radiowej Trójki bez pożegnania ze słuchaczami

Z Programu III Polskiego Radia został zwolniony Jerzy Sosnowski, dziennikarz prowadzący programy i pełniący funkcję kierownika redakcji. Z rozgłośnią był związany przez kilkanaście lat.

Jerzy SosnowskiArticle

- Dzisiaj władze Polskiego Radia jednostronnie wypowiedziały mi umowę o pracę: z trzymiesięcznym wypowiedzeniem bez obowiązku świadczenia pracy. Przekładając to na ludzki język: w dającym się przewidzieć czasie w Trójce już się nie usłyszymy - poinformował Sosnowski w czwartek na swojej stronie internetowej. Dodał, że w piątek w ramach pasma „Trójkowy wehikuł czasu” nie zostanie wyemitowane przygotowanie przez niego „wydanie dla fonoamatorów”, w którym zamierzał pożegnać się ze słuchaczami.

Sosnowski z radiową Trójką był związany od 2001 roku (z przerwą od września 2007 roku do kwietnia 2009 roku). Był jednym z gospodarzy wieczornego pasma „Klub Trójki” oraz prowadził programy kulturalne „Literackie Biuro Śledcze” i „Trójkowy Znak Jakości”. Pełnił też funkcję kierownika redakcji.

Wcześniej pracował w Telewizji Polskiej, m.in. jako szef publicystyki kulturalnej TVP1 i dziennikarz „Pegaza”. Jako krytyk i historyk literatury współpracuje z kwartalnikiem „Więź” i TVP Kultura.

W zeszłym tygodniu z funkcji dyrektora Trójki miesiąc po jej pełnieniu zrezygnowała Paulina Stolarek-Marat, tłumacząc: „Chciałam Trójki niesłużącej politycznym celom. Nie udało się”. Stacją tymczasowo kieruje Szymon Sławiński, a wśród kandydatów na nowego dyrektora wymieniany jest Roman Rogowiecki.

Na początku marca zarząd Polskiego Radia zaczął kontrolę zasobów firmy m.in. w zakresie kadrowym (w tym celu wysłano do związków zawodowych pytania o prawa pracownicze 56 zatrudnionych osób). W minionym tygodniu nowym szefem redakcji muzycznej został Piotr Metz (zastąpił Grzegorza Hoffmanna), a „Salon polityczny Trójki” zaczął prowadzić Paweł Lisicki (z tego programu w lutym wycofano Marcina Zaborskiego).

Na początku stycznia br., zaraz po tym jak Sejm uchwalił nowelizację ustawy medialnej, na mocy której minister skarbu państwa szybko powołał nowe zarządy Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, Jerzy Sosnowski we wpisie na swojej stronie ostrzegał, że spowoduje to przekształcenie mediów publicznych w rządowe, a Trójka w dotychczasowym kształcie zostanie zniszczona.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od grudnia 2015 roku do lutego 2016 roku udział Trójki w rynku radiowym wyniósł 8,4 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jerzy Sosnowski zwolniony z radiowej Trójki bez pożegnania ze słuchaczami

55 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
woj
Robił świetne programy w Trójce. Mądry, ciekawy świata człowiek. Za dobry na dobrą zmianę.
odpowiedź
User
sen
I to jest BARDZO dobra wiadomośc!!!!
odpowiedź
User
Franek
Nie bylem milosnikiem ale facet mial bez watpienia klase i warsztat i glos i dobrych gosci. Zwalniac takiego w taki sposob? Ciekawe jak posiory beda zwalniac tych co orzyjda na jego miejsce...
odpowiedź