SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Joanna Rathe i Magdalena Błasiak-Bielińska odpowiadają za zakupy programowe w Metro TV

Joanna Rathe i Magdalena Błasiak-Bielińska dołączyły do zespołu kanału telewizji naziemnej Metro, który przygotowuje Agora. Rathe objęła stanowisko managera ds. zakupów programowych, a od maja Błasiak-Bielińska pokieruje tymi działaniami jako dyrektor.

Joanna RatheArticle

Od 2005 roku Joanna Rathe związana była z działem programowym Canal+ Cyfrowy (obecnie nc+). Ostatnio zajmowała stanowisko kierownika programowego kanałów Kuchnia+, Domo+ i Planete+, gdzie poza zakupami nadzorowała prace na ramówkami stacji. Wcześniej zajmowała się negocjacjami i administrowaniem umów licencyjnych kanałów Ale Kino!, MiniMini, ZigZap i Hyper.

Magdalena Błasiak-Bielińska w latach 2002-2013 była kierownikiem, a następnie dyrektorem działu zakupów programowych w Canal+ Cyfrowy, gdzie odpowiadała za nadzór nad zakupami programowymi, negocjacjami i realizacją umów licencyjnych. Pracowała także nad polskimi wersjami kanałów Canal+ i Canal+ Film. Od maja 2013 roku do kwietnia br. pracowała jako business and legal affairs manager w Monolith Films, gdzie zajmowała się negocjacjami umów licencyjnych.

Jak już informowaliśmy, od kwietnia dyrektorem programowym Metro TV jest Hanna Baka, która ostatnio była szefem programowym Fokus TV. Ze spółką Spectrum TV związana była od sierpnia 2014 roku.

Baka karierę w mediach rozpoczęła w 1993 roku w Telewizji Polskiej jako dziennikarz. Rok później przeszła do Canal+, gdzie najpierw przez pięć lat pracowała jako short programmes acquisitions specialist. Potem przez rok była szefem programowym kanału Ale kino. W latach 2000-2005 pełniła funkcję channel managera tej stacji, przez osiem kolejnych lat była jej dyrektorem. W 2013 roku przeszła do spółki Murator, gdzie przez dwa miesiące doradzała jej zarządowi przy wprowadzaniu na rynek kanału Fokus TV.

Właścicielem koncesji kanału Metro jest Green Content, spółka zależna Agory, która otrzymała ją pod koniec ub.r. Początkowo zdecydowano, że nowy kanał będzie nadawać pod nazwą Kiwi TV, jednak ostatecznie zmieniono nazwę stacji. Kanał ma emitować programy lifestylowe, dotyczące zdrowego stylu życia, promujące sport i aktywny wypoczynek. Ruszy jesienią br.

Dołącz do dyskusji: Joanna Rathe i Magdalena Błasiak-Bielińska odpowiadają za zakupy programowe w Metro TV

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Munio
Gratulacje i powodzenia!
odpowiedź
User
przyjaciele
Powodzenia dziewczyny !!!
odpowiedź
User
Renata W
Najlepsze na rynku, super profesjonalistki. Żałuj nc+
odpowiedź