SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Juliusz Braun: W kwietniu rusza TVP Rozrywka, potem TVP Dokument i kanał dla dzieci

TVP Rozrywka gotowa do startu. Za tydzień na multipleksie naziemnym będzie można odbierać nowy kanał tematyczny telewizji publicznej, który będzie emitował programy satyryczne, kabaretowe, festiwale i widowiska telewizyjne oraz koncerty i filmy komediowe.  Trwają również przygotowania do uruchomienia TVP Dokument, natomiast na nowy kanał dla dzieci i młodzieży złożony został wniosek o koncesję. Kanał ma się opierać głównie na programach archiwalnych, polskich i zagranicznych. Na produkcję własnych na razie nie będzie pieniędzy.

Juliusz Braun, prezes TVP - fot. akpa

Juliusz Braun, prezes TVP - fot. akpa

TVP Rozrywka wystartuje 15 kwietnia br. Kanał będzie obecny na multipleksie naziemnym oraz w niektórych sieciach kablowych. Według szacunków, w pierwszych dniach nadawania program dotrze do co najmniej 500 tys. odbiorców. Oferta budowana będzie wokół programów o charakterze rozrywkowym.

Na TVP Rozrywka plany nadawcy dotyczące nowych kanałów tematycznych się nie kończą.

 – Przygotowujemy się do uruchomienia kanału TVP Dokument, który wystartuje w nieco późniejszym terminie – zapowiada Juliusz Braun, prezes TVP S.A.

Spółka stara się również o miejsce na pierwszym multipleksie dla nowego, dużego kanału dla dzieci i młodzieży.

 – Jeśli wszystko pójdzie tak jak się spodziewamy, a nie widzę powodów, żeby stało się inaczej, i otrzymamy koncesje, to w połowie 2014 roku ten kanał wystartuje na multipleksie naziemnym, czyli będzie dostępny dla wszystkich Polaków – zapowiada Juliusz Braun.

Wyjaśnia, że według pierwotnych założeń stacji, program miał być adresowany do dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia. Jednak zgodnie z oczekiwaniami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji formuła została dopasowana do granicy wiekowej 14 lat.

 – Więc będzie to kanał nie tylko dla najmłodszych dzieci, ale przede wszystkim dla starszych przedszkolaków i w wieku szkoły podstawowej – mówi Braun.

Oferta programowa oparta będzie zarówno o produkcje polskie, jak i zagraniczne.

 – Będziemy dużo korzystać z archiwów, które są bardzo bogate, bo to nie tylko bajki, to także spektakle teatralne, programy popularno-naukowe adresowane do dzieci – tłumaczy prezes TVP.

Publiczny nadawca zapewnia, że część programów chce produkować we własnym zakresie, ale na to potrzeba pieniędzy. Tych Telewizji Polskiej wciąż brakuje. Tym bardziej, że – jak podkreśla Braun – koszty produkcji animacji są ogromne. Wyprodukowanie kilkunastominutowego odcinka animowanego filmu kosztuje mniej więcej tyle samo, co produkcja 40-minutowego serialu aktorskiego.

Szef TVP mówi, że na własną produkcję animacji na kanale dziecięcym nie da się zarobić.

 – Odwołujemy się do tego, że to powinno być finansowane ze środków publicznych, czyli z abonamentu – mówi Braun. – Jeśli tych środków nie będzie, to i nowej produkcji będzie bardzo mało.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Juliusz Braun: W kwietniu rusza TVP Rozrywka, potem TVP Dokument i kanał dla dzieci

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ex
Dobrze że będą na MUX 3, ciekawe czy będą FTA z Astra 19,2E bo ten ich naziemny MUX szatkuje nieźle ;)
odpowiedź
User
widz
TVP Rozrywka-przecież w TVP nie ma rozrywki??? Szanowna TVP wycofała się z Eurowizji,zdjęła emisję Szansy na sukces,przerwała emisję bardzo ciekawego serialu Everwood,organizacja festiwalu w Opolu TVP sprawia duży wysiłek,bo z roku na rok coraz gorszy poziom !!! Pytam się:gdzie TVP widzi u siebie rozrywkę??????????????????????????
odpowiedź
User
szara komórka
Największą rozrywką w tvp jest fakt, że po osiągnięciu w rok deficytu ponad 200mln pan prezes nadal rozwija swoje kosztowne wizje - może już planuje pobicie własnego rekordu zeszłorocznego deficytu?
Ładnie się wyuczył, że animacja kosztuje, ale nadal nie wie, że od powtórek płaci się niezłe tantiemy? No i jakie to popularne archiwa nadają się dla młodzieży? Zrób to sam, czy Klub niewidzialnej ręki, panie prezesie kochany? To dopiero dzieciaki będą miały ubaw po pachy, jak zobaczą świat bez kompów i komórek! :)
odpowiedź