SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kaczyński: niemieckie radia manipulują nami

- Ja bym bardzo prosił radia, w szczególności niemieckie, żeby nieprowadziły kampanii odwracania uwagi od ważnych spraw - takodpowiadał na pytania reportera RMF FM Jarosław Kaczyński.

Dziennikarz RMF FM pytał, czy były premier podpisał zgodę nazagłuszanie telefonów strajkujących latem pielęgniarek.

- To powinno dotyczyć wszystkich mediów, ale media niemieckiepowinny być szczególnie ostrożne, bo mogą być posądzane o wtrącaniesię do polskich spraw wewnętrznych. Obawiam się, że coś takiegonastępuje - mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS unikał odpowiedzi na pytanie o zgodę na zagłuszanierozmów protestujących pielęgniarek. - Próbuje się zrobić ze sprawycałkowicie nieważnej sprawę ważną(...) To manipulacja. Odciągacieuwagę społeczną od tego, co się w Polsce wyprawia - powiedział dodziennikarzy Kaczyński.

Według prezesa PiS, dziennikarze w Polsce są zniewoleni przezwydawców.

- Trzeba tę sprawę uregulować, by nie było żadnych tematów tabu- stwierdził. W Polsce kłamstwo osiągnęło wymiary piramidalne.Codzienne życie publiczne jest oparte na kłamstwie - dodał.

Rzecznik firmy Bauer Media, właściciela RMF FM, nie chciałwczoraj komentować całej sprawy.


foto

- Jak komentować, kiedy trudno zrozumieć... Czy chodzi o radio,czyli nadawców, czy o wydawców, czyli prasę drukowaną. Jeśli chodzio radio, to akurat kapitału niemieckiego jest raczej niewiele. RMFnależy do Bauera, ale w "Zetce" właściciel jest - pośrednio -francuski, w grupie ZPR i w Agorze - polski. A radio publiczne...Żadnej sprzeczności z przepisami UE nie ma. Przeciwnie. I nie ma tunic do uregulowania. Przy okazji: w przypadku telewizji właśniezagraniczny (tyle że amerykański) kapitał cieszy się jak wiadomoszczególną życzliwością PiS. A o stosunku do polskich stacjiprywatnych, czyli TVN i Polsatu i ich dziennikarzy najlepiejświadczy słynna fraza o "małpie w czerwonym".
Kiedy słyszę, że ktoś chce wprowadzić "rzeczywistą wolność" zamiast"wolności" to skóra mi cierpnie.
A jeszcze odwoływanie się do antyniemieckich fobii ... - komentujeJuliusz Braun, były szef KRRiT.

Dołącz do dyskusji: Kaczyński: niemieckie radia manipulują nami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl