SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kaczyński: niemieckie radia manipulują nami

- Ja bym bardzo prosił radia, w szczególności niemieckie, żeby nie prowadziły kampanii odwracania uwagi od ważnych spraw - tak odpowiadał na pytania reportera RMF FM Jarosław Kaczyński.

Kaczyński: niemieckie radia manipulują nami

Dziennikarz RMF FM pytał, czy były premier podpisał zgodę na zagłuszanie telefonów strajkujących latem pielęgniarek.

- To powinno dotyczyć wszystkich mediów, ale media niemieckie powinny być szczególnie ostrożne, bo mogą być posądzane o wtrącanie się do polskich spraw wewnętrznych. Obawiam się, że coś takiego następuje - mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS unikał odpowiedzi na pytanie o zgodę na zagłuszanie rozmów protestujących pielęgniarek. - Próbuje się zrobić ze sprawy całkowicie nieważnej sprawę ważną(...) To manipulacja. Odciągacie uwagę społeczną od tego, co się w Polsce wyprawia - powiedział do dziennikarzy Kaczyński.

Według prezesa PiS, dziennikarze w Polsce są zniewoleni przez wydawców.

- Trzeba tę sprawę uregulować, by nie było żadnych tematów tabu - stwierdził. W Polsce kłamstwo osiągnęło wymiary piramidalne. Codzienne życie publiczne jest oparte na kłamstwie - dodał.

Rzecznik firmy Bauer Media, właściciela RMF FM, nie chciał wczoraj komentować całej sprawy.


foto

- Jak komentować, kiedy trudno zrozumieć... Czy chodzi o radio, czyli nadawców, czy o wydawców, czyli prasę drukowaną. Jeśli chodzi o radio, to akurat kapitału niemieckiego jest raczej niewiele. RMF należy do Bauera, ale w "Zetce" właściciel jest - pośrednio - francuski, w grupie ZPR i w Agorze - polski. A radio publiczne... Żadnej sprzeczności z przepisami UE nie ma. Przeciwnie. I nie ma tu nic do uregulowania. Przy okazji: w przypadku telewizji właśnie zagraniczny (tyle że amerykański) kapitał cieszy się jak wiadomo szczególną życzliwością PiS. A o stosunku do polskich stacji prywatnych, czyli TVN i Polsatu i ich dziennikarzy najlepiej świadczy słynna fraza o "małpie w czerwonym".
Kiedy słyszę, że ktoś chce wprowadzić "rzeczywistą wolność" zamiast "wolności" to skóra mi cierpnie.
A jeszcze odwoływanie się do antyniemieckich fobii ... - komentuje Juliusz Braun, były szef KRRiT.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kaczyński: niemieckie radia manipulują nami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl