SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kamil Stoch najpopularniejszym, a Piotr Żyła - najsympatyczniejszym polskim skoczkiem

Kamil Stoch jest trzecim, zaraz po Adamie Małyszu i Robercie Lewandowskim, najbardziej rozpoznawalnym sportowcem w Polsce. Biorąc jednak pod uwagę sympatię kibiców, wyprzedza go Piotr Żyła - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Kamil Stoch; fot. TVPArticle

W pierwszej piątce najbardziej znanych sportowców jest dwóch czynnych skoczków narciarskich: Kamil Stoch (miejsce 3.) i Piotr Żyła (miejsce 4.). Pierwszą dwudziestkę zamyka Maciej Kot. W porównaniu z ubiegłym rokiem znajomość wspomagana polskich skoczków wzrosła średnio o kilka punktów procentowych.

Pierwsze dwa miejsca w zestawieniu najsympatyczniejszych sportowców zajmują Piotr Żyła oraz Kamil Stoch. Kamil Stoch zamyka też pierwszą piątkę sportowców uważanych za godnych naśladowania.

Z kolei Piotr Żyła jest sportowcem z największym poczuciem humoru jest. Uważa tak aż 64 proc. ankietowanych - jest to ponad dwukrotnie wyższy odsetek niż w przypadku drugiego na liście Kamila Stocha, na którego wskazało 27 proc. respondentów.

- Skoczkowie narciarscy to nasi bohaterowie sportowi ostatnich dni. Kamil Stoch dał Polakom pierwszy medal na tegorocznych igrzyskach olimpijskich, a cała drużyna daje nadzieję na kolejny. Z naszych badań wynika, że skoczkowie to też bardzo lubiani sportowcy. W dużej mierze wynika to z faktu, że sprawiają oni wrażenie, że są jednymi z nas. W przeciwieństwie do np. piłkarzy, o których zarobkach i stylu życia krążą legendy, skoczkowie to pasjonaci z gór, skromni, bardzo pracowici, bezpośredni i szczerzy. Stąd może pochodzić ogromna sympatia w stosunku do nich - komentuje dr Adam Czarnecki, wiceprezes ARC Rynek i Opinia.

Dane wykorzystane w informacji pochodzą z raportu Sponsoring Monitor oraz z badania TOP 50 polskich sportowców zrealizowanych w 2017 roku przez ARC Rynek i Opinia na reprezentatywnej próbie Polaków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kamil Stoch najpopularniejszym, a Piotr Żyła - najsympatyczniejszym polskim skoczkiem

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
Też lubię Piotrka Żyłę.
odpowiedź
User
Janusz I
Żyła bardzo sympatyczny po porzuceniu żony i dzieci (?!).
odpowiedź