SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał Zoom TV wystartował na MUX-8. W ramówce msza święta i gwiazdy Onetu

We wtorek o godz. 20:07 wystartował kanał Zoom TV, którego nadawcą jest spółka Cable Television Networks & Partners. - Chcemy być blisko ludzi w lokalnych społecznościach. Stawiamy na swojskość, tradycję i rodzinę - wyjaśnia Ewa Michalska, prezes CTN.

Article

Kanał Zoom TV koncentruje się na życiu lokalnych społeczności oraz przedstawianiu wydarzeń lokalnych w lekkiej, dostosowanej do współczesnego widza formie. Jednocześnie stacja chce budować u widza więzi ze wszystkimi prezentowanymi na antenie obszarami Polski.

- W naszej ofercie pojawią się programy blisko człowieka, pokazujące historię ludzkie, życie lokalnych społeczności i piękne miejsca - mówiła prezes Cable Television Networks & Partners Ewa Michalska na konferencji prasowej na trwającej w Łodzi 43. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

Nadawca podkreśla, że kieruje program Zoom TV do każdego widza, ale docelowo stacja ma być skierowana głównie do kobiet ze średni wykształceniem, w wieku 20-49 lat, mieszkających w małych miejscowościach. - Kierujemy program również do terenów wiejskich, bo tam nie ma telewizji kablowej. To jest nasz target. Stawiamy na swojskość, tradycję i rodzinę. Nie będziemy polityczni i warszawocentryczni - wyjaśnia Michalska.

Sztandarową propozycją programową Zoom TV będzie magazyn reporterów „Bliżej!”, który ma charakter społeczny i interwencyjny. Premierowe wydania „Bliżej!” będą nadawane w środy i czwartki o godz. 21.10, a materiały o problemach z całej Polski zbiorą i opracują łódzka telewizja Toya TV oraz poznańska WTK. Prowadzącymi program są Elżbieta Grzeszczuk-Chętko (Toya TV) i Dariusz Milejczak (WTK).

Nadawca Zoom TV współpracuje także z innymi nadawcami lokalnymi. I tak: redakcja kanału TV Asta z Piły realizuje programy „Dzieciaki talenciaki” i „Auto motowizja”, Sfera TV z Rudy śląskiej przygotowuje cykle „We love Poland” i „Moje miejsce, moje pasje”. W ramówce znajdzie się przegląd aktualności lokalnych „Kalejdoskop Polski” (WTK), „Tajemnice Dolnego Śląska” (TV Echo) i „Profesjonaliści” (TV Galicja). Spółka Cable Television Networks & Partners negocjuje już z kolejnymi nadawcami.

- Musimy skupić się na jakości, która na poziomie lokalnym jest akceptowalna, ale na poziomie ogólnopolskim już średnio. Nasi lokalni partnerzy są otwarci na to, żeby cały czas pracować nad jakością. Jako dyrektor programowa pracuję z dziennikarzami, wskazuję jak można poprawić efekty ich pracy, akceptuję tematy i treści. Widzę ogromną wolę współpracy i dlatego dobrze wróżę temu projektowi - wyjaśnia Barbara Bilińska-Kępa, dyrektor programowa Zoom TV.

W niedzielę stacja Zoom TV będzie transmitować msze święte, co tydzień z innego kościoła w Polsce. Zoom TV nie traktuje tego jako misyjnego przekazu. - Chcemy zadowolić również takich widzów. Za każdym razem opiszemy daną miejscowość - podkreśla prezes Michalska. Realizacją transmisji zajmą się nadawcy lokalni.

Do ramówki Zoom TV trafi również kilka programów, które na własne potrzeby realizuje Grupa Onet, takie jak: „Obywatel Kuźniar” Jarosława Kuźniara (od poniedziałku do piątku o godz. 18.00), „Subiektywny” Bartosza Węglarczyka (w piątki o 19.00), „Świat według Jachimka” Tomasza Jachimka (w czwartki o 19.00) oraz „Na czasie” Łukasza Grassa. W ramówce znajdą się także inne produkcje Onetu („Na drogach”, „Zdrowie na talerzu”, „Gwiazdy Cejrowskiego”). Specjalnie dla Zoom TV wydawca internetowy wyprodukuje program „Miło/ść”, prowadzony przez Piotra Najsztuba.

Stacja będzie emitować także filmy, animacje dla dzieci, dokumenty i formaty lifestylowe (np. „Mania chomikowania”, „Bitwa na suknie ślubne”, „Teściowie na głowie” czy „Moje nawiedzone dziecko”). Wśród seriali pojawią się takie produkcje jak: „Zabójcy”, „Ezel”, „Muszkieterowie” czy „Trawka”, która po raz pierwszy będzie pokazywana w ogólnodostępnej telewizji. W ramówce znajdą się także kierowane do kobiet autorskie cykle „Wiedźmy” i „Szeptunka”.

Kanał linearny Zoom TV wystartował we wtorek o godz. 20.07, podczas gali wręczenia nagród Złota PIKE. Wiosną przyszłego roku nadawca planuje uruchomienie przekazu telewizji hybrydowej HbbTV.

- Pakiet niesie ze sobą możliwości interaktywne, dzięki którym nowych naziemnych kanałów będzie tak naprawdę nie siedem, ale aż 14 - mówił we wtorek Bogusław Kisielewski, prezes Kina Polska TV, współwłaściciela kanału. - Będą zachęcały widzów naziemnej telewizji do podłączania telewizorów do internetu - mówił Kisielewski.

Zoom TV będzie utrzymywać się z reklam, które zaczną być wyświetlane od listopada br. Za ich sprzedaż ma odpowiadać Polsat Media.

Stacja chce rentowność osiągnąć po dwóch latach od startu. Po roku kanał powinien osiągnąć 1 proc. udziałów w ogólnopolskim rynku oglądalności.

Przypomnijmy, że do końca roku uruchomione zostaną kolejne trzy nowe kanały: Nowa TV, Metro TV oraz WP. Wciąż nie wiadomo, kiedy swoje trzy kanały umieści na nowym multipleksie Telewizja Polska. Maciej Stanecki, wiceprezes TVP, podtrzymał wczoraj deklarację, że telewizja publiczna uruchomi stacje i że chciałaby uruchomić kanał sportowy. Terminu jednak nie podał.

Dołącz do dyskusji: Kanał Zoom TV wystartował na MUX-8. W ramówce msza święta i gwiazdy Onetu

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tfu
żenada:)
odpowiedź
User
Marcin
Jak żenada to nie oglądaj. Mi się bardzo podoba, szczególnie oferta filmowa :) ps. Jako że jestem z Rudy Śląskiej fajnie że programy Sfera TV znajdę w Zoom TV. Debiut uważam za udany! Oby tak dalej !! Powodzenia :)
odpowiedź
User
bbb
Jakość realizacji wczorajszego programu Bliżej był na poziomie telewizji osiedlowej. Zapowiedzi kręcone chyba starym telefonem komórkowym, prowadząca z dziwną barwą głosu, w ogólnie nie do telewizji, do tego weszła jakimś dziwnym krokiem jakby w ogóle nie potrafiła się poruszać. Wszystko pachnie amatorszczyzną, ale życzę powodzenia.
odpowiedź