SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska i Tadeusz Płużański rano w Polskim Radiu 24 za Wiktora Świetlika i Krzysztofa Świątka

Szefowa „Pytania na śniadanie” w TVP2 Katarzyna Adamiak-Sroczyńska i publicysta „Super Expressu” Tadeusz Płużański dołączyli do grona gospodarzy porannego pasma w Polskim Radiu 24. Zastąpili w tym paśmie Wiktora Świetlika i Krzysztofa Świątka.

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, fot. Polskie Radio 24 Article

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska będzie prowadziła poranne pasmo w czwartki, zadebiutowała w dzisiejszym wydaniu programu. Zastąpiła w tej funkcji Wiktora Świetlika, który zrezygnował po tym, jak pod koniec maja został dyrektorem radiowej Trójki. Świetlik nadal pisze felietony do „Super Expressu” i „W Sieci” oraz prowadzi niektóre wydania „W tyle wizji” w TVP Info.

Adamiak-Sroczyńska w lutym br. została szefową redakcji programu „Pytanie na śniadanie” w TVP2. W drugiej połowie 2015 roku była dyrektorem biur prasowego Kancelarii Prezydenta RP, a w latach 2009-2013 - zastępcą redaktora naczelnego Radia Wnet i szefową „Kuriera Wnet”. Wcześniej pracowała jako dziennikarka w „Życiu” i „Metrze” oraz jako specjalistka ds. PR w radiowej Trójce.

Tadeusz Płużański zaczął prowadzić środowe wydania porannego pasma, w których wcześniej gospodarzem najczęściej był Krzysztof Świątek, od grudnia ub.r. szef redakcji publicystyki Polskiego Radia 24. Płużański w rozgłośni od stycznia br. prowadzi audycję „Historia na dziś”. Jest szefem działu opinii w „Super Expressie”.

Pozostałymi gospodarzami porannego programu PR24 są Sławomir Jastrzębowski (od maja prowadzi poniedziałkowe wydania), Dorota Kania (w czwartki) i Grzegorz Janowski (w piątki).

Od początku kwietnia poranne pasmo skrócono o godzinę (po godz. 9:00 pojawiła się audycja ekonomiczna „Rządy pieniądza” Tomasza Wróblewskiego), a jej publicystyczną część „Debata poranka” przesunięto z godz. 9 na 8.

Według badania Radio Track od marca do maja br. udział Polskiego Radia 24 w rynku słuchalności wyniósł 0,4 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Adamiak-Sroczyńska i Tadeusz Płużański rano w Polskim Radiu 24 za Wiktora Świetlika i Krzysztofa Świątka

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
henio
Totalne dno.Idiotyczne upodobnianie do TOK FM.Informacje nie dość,że pisiorowate to jeszcze trzeba na nie czekać godzinę co jest ewenementem jak na radio,które jest niby informacyjne.Nowi prowadzący to kompletna amatorka,jąkają się,co chwilę tylko yyyy aaaa. Sobala to już na maxa s......... to radio.
22 15
odpowiedź
User
widz555
Radio w Polsce jest tym medium, które zupełnie zatraca swoją podstawową cechę: głosu o ciekawej barwie, który ma coś sensownego do przekazania. Szkoda, szkoda, szkoda.
Zamiast przyciągać zaczyna zwyczajnie przeszkadzać.
26 14
odpowiedź
User
mmm
była rzeczniczka Dudy teraz będzie udawać dziennikarkę
24 13
odpowiedź
User
AdrianZkorytarza
Nie słucham i nie zamierzam kiedykolwiek tego piszczurowskiego badziewia słuchać
17 14
odpowiedź
User
Tomasz Wybranowski
P. Tadeusz Płużański jako prowadzący? Wyjątkowe nieporozumienie. Bez względu kto zmienia pionki na medialnej radiowej szachownicy - tym razem pan Czabański i jego asystenci, nie wolno zapominać, że radio to dźwięk, głos (!), dykcja, artykulacja i dobra narracja, która przyciągnie a nie odstraszy słuchaczy.

Ponad miesiąc rządów dyr. Pawła Badzio i niewiele się zmienia na lepsze. Co jest dziwne, bo być lepszym pod katem programu i zarządzania od pana Kuca, nie jest trudne.

PR24, którego słucha średnio maks. 70 tys. osób jest po prostu nieporadne. Z anteny przez głośniki bije totalny chaos. W radiu informacyjnym serwisy są tylko co godzinę. Nikt nie zajmuje się analizą programu Polskiego Radia jako całości, aby poszczególne anteny nie dublowały sie tematycznie. Proszę porównać pasma poranne - szczególnie Jedynki i PR 24, oraz Jedynki i Trójki między 7:30 a 9:00. O muzyce nie mówię, bo dla dyrektorów anten i kierowników muzycznych jest ona czymś "mało ważnym".

Liczę na to, że Wiktor Świetlik oprze się wreszcie na muzycznej wiedzy i umiejętnościach Annie Kaczkowskiej i Tomaszu Żądzie i pogoni wreszcie zastęp "dobro- ściankowych-dziennikarzy". Z grona gwiazd poziom trzyma Marek Niedźwiecki, bez względu czy to Lista czy Markomania. Piotr Kaczkowski mimo wieku wciąż doskonały, czego nie można powiedzieć (co mówię ze smytkiem) o Wijciechu Mannie. Szacun za przeszłość, ale czas jest nieubłagany. Potrzeba dobrych kobiecych głosów do Trójki. Wreszcie trzeba ją (Trójkę) rozświetlić, czyli odpolitycznić, odchudzić polityczno-publicystycznie, odmłodzić ekipę i przerzucić z Czwórki kilka dobrych porogramów. W Polskiem Radiu nie ma ani jednej anteny dla młodzieży (mówię o eterze). Rozumiem wiek wielu decydentów, ale - to"dobra zmiana" - mówiła i mówi o przyszłych pokoleniach, Skoro tak, to na Boga kto za 10 - 15 lat będzie radia publicznego słuchał?...

Z analizy tego, co dzieje się z Polskim Radiem twierdzę stanowczo, że Bóg istnieje i kocha mnie, albowiem nie zostałem jego prezesem. Okazuje się, że mimo iz wszyscy wiedzą, co jest nie tak w tym mediów, to wszyscy przechodzą nad tym do porządku "dzielnego" (dzielić i rządzić tak, aby niewiele się zmieniło).
Ukłony dla Czytelników i wszystkich komentujących.
25 11
odpowiedź