SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Falkowska-Gołębiowska w radzie nadzorczej Radia Kraków

Rada Mediów Narodowych powołała Katarzynę Falkowską-Gołębiowską w skład rady nadzorczej Polskiego Radia Regionalnej Rozgłośni Radiowej „Radio Kraków”. Obecnie Falkowska-Gołębiowska zajmuje stanowisko dyrektora Departamentu Własności Intelektualnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Radio KrakówArticle

Na czwartkowym posiedzeniu Rada Mediów Narodowych uchwaliła powołanie Katarzyny Falkowskiej-Gołębiowskiej w skład rady nadzorczej Radia Kraków za członka, który zrezygnował z pełnionej funkcji - jej wiceprzewodniczącego Bogdana Wasztyla.

Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych oraz były prezes Telewizji Polskiej w latach 2011-2015 powiedział Wirtualnemedia.pl, że Falkowska-Gołębiowska „jest osobą rekomendowaną przez ministra, który nie powinien mieć takiego prawa, ponieważ przepisy tego nie przewidują”.

Katarzyna Falkowska-Gołębiowska obecnie sprawuje funkcję dyrektora Departamentu Własności Intelektualnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Radzie Nadzorczej Radia Kraków od marca 2016 roku zasiada Andrzej Drogoń jako jej przewodniczący oraz Anna Borówko jako sekretarz. Wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Radia Kraków był Bogdan Wasztyl, który od 2 marca 2017 roku pełnił obowiązki dyrektora TVP3 Kraków, a 7 grudnia 2017 roku został powołany przez Radę Mediów Narodowych na dyrektora oddziału. Jako dyrektor i redaktor naczelny kierował już TVP w Krakowie w latach 2009-2010.

Na czwartkowym posiedzeniu Rada zatwierdziła również wszystkich dyrektorów oddziałów lokalnych Telewizji Polskiej, o co miał wnioskować prezes TVP, Jacek Kurski. Oznacza to, że są pełnoprawnymi szefami regionalnych anten TVP.

Prezesem zarządu i redaktorem naczelnym Radia Kraków jest Przemysław Bolechowski, który został mianowany na stanowisko jeszcze decyzją ministra Skarbu Państwa, Dawida Jackiewicza. Od listopada 2016 roku jest również prezesem Stowarzyszenia Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Falkowska-Gołębiowska w radzie nadzorczej Radia Kraków

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl