SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet wręczy nagrodę „Odkrycie festiwalu” podczas 42. FPFF w Gdyni. Relacjonuje Katarzyna Janowska

Podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni szefowa działu kultura Onetu Katarzyna Janowska będzie śledziła wydarzenie i rozmawiała z gośćmi. Onet jako patron medialny FPFF uruchamia własne studio festiwalowe, w którym pojawią się m.in. Agnieszka Holland, Dorota Segda i Andrzej Chyra, oraz przyzna nagrodę dla „Odkrycia festiwalu”.

Aktorzy z filmu "Ostatnia rodzina" i Katarzyna Janowska / Studio OnetuArticle

42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbywa się w dniach 18-23 września. W konkursie głównym o statuetkę Złotych i Srebrnych Lwów, a także szereg nagród indywidualnych, rywalizują najciekawsze polskie produkcje, premiery, debiuty i laureaci międzynarodowych festiwali filmowych.

Z tej okazji Onet przygotował studio w Teatrze Muzycznym w Gdyni, z którego od poniedziałku do soboty o godz. 20.00 nadawany będzie program Katarzyny Janowskiej. Pojawią się w nim ekskluzywne wywiady z twórcami oraz relacje z najważniejszych wydarzeń festiwalowych. Cykl będzie emitowany na Onet.pl.

- Co roku z niecierpliwością i napięciem czekam na Festiwal Filmowy w Gdyni. To przede wszystkim szansa na obejrzenie najciekawszych polskich produkcji ostatniego roku. Nie wszystkie z nich bowiem trafią później do szerokiej dystrybucji kinowej, dlatego warto przyjechać do Gdyni i zobaczyć interesujące obrazy na dużym ekranie - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Janowska, szefowa działu kultura w Onecie.

W każdym wydaniu programu, obok części reporterskiej na temat projekcji filmowych, konferencji prasowych i wieści z czerwonego dywanu, widzowie obejrzą rozmowy z najważniejszymi przedstawicielami polskiej kinematografii. W studiu Onetu pojawią się aktorzy, reżyserzy i producenci oraz dziennikarze i krytycy filmowi, m.in. Agnieszka Holland, Maria Sadowska, Dorota Segda, Andrzej Chyra, Jakub Gierszał i Łukasz Palkowski.

Jak co roku podczas festiwalu Onet wręczy także nagrodę „Odkrycie festiwalu”, która zostanie przyznana dla wyjątkowej i zaskakującej produkcji filmowej lub kreacji aktorskiej. - W jury między innymi Grażyna Torbicka, Tomasz Raczek i Łukasz Maciejewski. Tak więc czeka nas tydzień spotkań z twórcami, z gwiazdami, a przede wszystkim tydzień w kinie - mówi Katarzyna Janowska.

Ponadto w czwartek 21 września w gdyńskim Teatrze Muzycznym (Sala Kameralna, godz. 11.30) Onet oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zorganizują panel dyskusyjny „Wielkość ekranu w czasach dystrybucji on-line”. Dyskusję poprowadzi Katarzyna Janowska, a zaproszeni eksperci zastanowią się nad szansami i zagrożeniami dystrybucji internetowej filmów oraz rynkiem VoD w Polsce i na świecie.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie promująca rodzimą kinematografię.

Dołącz do dyskusji: Onet wręczy nagrodę „Odkrycie festiwalu” podczas 42. FPFF w Gdyni. Relacjonuje Katarzyna Janowska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl